Спеціальні потреби

Обама: США повернуть з Афганістану 10 тисяч вояків


Обама: США повернуть з Афганістану 10 тисяч вояків

В промові до американців у середу ввечері президент США Барак Обама заявив, що накаже вже цього року вивести з Афганістану 10 тисяч американських військовослужбовців.

Окрім того, ще 23 тисячі військових повернуться до США до кінця вересня 2012-го року.

"Це початок – але не кінець – наших зусиль спрямованих на завершення цієї війни", - заявив звертаючись до американців Барак Обама.

"Давайте відповідально закінчимо ці війни та повернемося до «американської мрії», яка є центром нашої історії", - сказав президент Америки.

Водночас Обама наголосив, що для США "настав час займатись державним будівництвом у себе вдома".

Ознайомитись із головними тезами виступу Барака Обами ви можете на twitter сторінці Білого дому.

Як повідомляє газета Washington Post, планом виведення військ передбачено повернення до США всіх 33 тисяч вояків, яких Обама направив до Афганістану в 2009-му році.

Війна в Афганістані, яка триває вже 10 років, є найдовшою війною в історії США.

У своєму звернення президент також зазначив, що до кінця 2014 року афганські сили переберуть на себе повну відповідальність за безпеку їх країни. Обама сказав, що у травні наступного року у Чикаго відбудеться саміт НАТО для обговорення процесу такої передачі контролю.

Протягом останніх тижнів в Конгресі все гучніше лунали вимоги негайного виведення з Афганістану американського військового контингенту, який зараз налічує 100 тисяч військових.

На думку багатьох законодавців, США мають сфокусувати військову операцію в Афганістані виключно на знищенні аль-Кайди, а не на загальній стабілізації ситуації в країні загалом.

Війна в Афганістані коштує США приблизно10 мільярдів доларів щомісяця.

В адміністрації Обами існують побоювання, що раптове виведення військ з Афганістану примусить інших союзників по коаліції згорнути свою військову присутність в цій країні.

В 2011-му році США зазнають значних втрат в Афганістані. Військові радники президента США вимагали у нього вповільнити виведення військ, оскільки на їх думку, військові здобутки США в Афганістані є нетривкими і можуть бути легко втрачені.

XS
SM
MD
LG