Спеціальні потреби

Обама та Конгрес сперечаються за право контролювати Інтернет


Адміністрація Обами хоче, щоб кібербезпекою опікувалось Міністерство внутрішньої безпеки; Конгрес бачить в цій ролі – спецслужби.

Палата представників Конгресу США ухвалила спірний законопроект щодо кібербезпеки, проти якого виступає адміністрація президента Обами.

Законопроект CISPA (Cyber Intelligence Sharing and Protection Act) дозволить владі, в разі виникнення загрози кібербезпеці, отримати доступ до приватної інформації про користувачів Інтернету.

Відповідно до законопроекту, Інтернет провайдери тепер можуть добровільно надавати спецслужбам США інформацію про потенційні загрози або кібератаки на своїй мережі.

Голова комітету Палати представників з питань розвідки Майк Роджерс, який є головним лобістом CISPA, вже заявив, що ухвалення законопроекту дозволить захистити американську інтелектуальну власність та інфраструктуру від розвідок Росії та Китаю, а також від злочинців та терористів.

Водночас президент Обама вже пригрозив, що накладе на законопроект вето, оскільки вважає, що він не гарантує безпеку приватної інформації американських громадян.

Обама підтримує законопроект у Сенаті, який призначить відповідальним за кібербезпеку в країні Міністерство внутрішньої безпеки США та надасть йому повноваження встановлювати стандарти безпеки.

Позицію президента розкритикував спікер Палати представників Джон Бейнер, який зазначив, що Обама прагне передати контроль над Інтернетом в руки підпорядкованих йому міністерств.

XS
SM
MD
LG