Спеціальні потреби

Актуально

Відвідини Обамою Золотого Храму в Індії під знаком запитання

Золотий Храм в Амрітсарі

Білий дім повідомив про підготовку Барака Обами до поїздки в Азію у листопаді. Адміністрація поки що не прокоментувала повідомлення індійських медіа про можливість скасування, під час перебування президента в Індії, відвідин ним Золотого Храму в місті Амрітсар, який є духовним центром сикхізму.

Білий дім ще не оприлюднив остаточного графіка поїздки президента Обами до Азії, яка розпочнеться зупинкою в Індії, після чого президент вирушить до Індонезії, Південної Кореї та Японії.

Як гадалося, маршрут мав пройти через Амрітсар, Мумбаї та столицю Індії - Делі, де передбачається звернення Обами до індійського парламенту. В індійських новинах повідомляється, що запланований візит Обами до Золотого Храму в місті Амрітсар тепер під знаком запитання.

У відповідь на запитання про причину можливого скасування візиту, представник Білого дому заявив:

“Є дуже багато подій, у яких президент хоче взяти участь та міст, які делегація США вже відвідала, на що в самого президента Обами не вистачить часу під час триденного візиту”.

Представник додав, що Білий дім повідомить журналістів про остаточний графік поїздки, після його затвердження.

Індійські медіа цитують лідерів сикхів, які сказали, що американська делегація, у підготовці до можливих відвідин президентом США Золотого Храму, обговорювала питання саме як Барак Обама покриватиме голову, відповідно до традицій сикхізму.

В інших повідомленнях, рішення про можливе скасування відвідин храму пояснюється «певними проблемами технічного характеру».

Голова спеціального комітету в Індії, що відповідає за дотримання релігійних традицій в святинях зазначив, що президент Обама буде запрошений до Золотого Храму, незважаючи на тип головного убору, який він собі вибере для вшанування релігійних традицій сикхізму.

Прес-секретар Білого дому Роберт Ґіббс сказав, що президент має регулярні наради з командою радників національної безпеки для проведення успішного візиту до Індії. Він також наголосив журналістам на важливості американсько-індійських відносин:

“Наші відносини є дуже важливими. До речі, перший державний прийом у Білому домі, після приходу до влади президента Обами, був влаштований на честь саме прем’єр-міністра Індії Манмохана Сінґха. На мою думку, це допоможе вам зрозуміти наскільки важливими ця адміністрація вважає відносини США з Індією”.

Згідно з планом, президент Обама відправиться у поїздку до Індії та інших країн Азії після виборів, що відбудуться у США 2-го листопада.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG