Спеціальні потреби

Обама пообіцяв допомогти потерпілим внаслідок торнадо


Президент США Барак Обама відвідав місто Джоплін у штаті Міссурі, яке тиждень тому буквально зрівняв із землею потужний торнадо. Смерч, що пройшовся центром міста, забрав життя 139-ти людей. Пропалими безвісти все ще вважаються 39 осіб. Тисячі людей залишилися без даху над головою та без засобів для існування. Обама запевнив місцевих мешканців, що вони не залишаться наодинці, і що федеральний уряд допоможе відбудувати місто.

На місці мальовничого густонаселеного району Джопліна перед очима президента відкрилася вражаюча картина тотального руйнування. Торнадо залишив від будинків і дерев лише уламки. Президент поспілкувався з жертвами стихії і пообіцяв урядову допомогу:

«Це не лише ваша трагедія. Це національна трагедія. Уся нація прийде вам на допомогу».

Зараз у місто поволі повертається життя. Щоб хоч якось орієнтуватися серед руїн, мешканці встановлюють тимчасові знаки з назвами вулиць. Без них знайти потрібний будинок – просто неможливо. Пошукові бригади обстежують будинок за будинком у пошуках тіл загиблих. Перевірену ділянку позначають зеленою фарбою. Станом на понеділок 39 мешканців міста все ще вважаються пропалими безвісти. Влада запевняє, що не зупинить пошуки, доки не стане відомою доля кожного з цього списку.

Люди, які потрапляють у Джоплін, вражені побаченим і фотографують усе навколо. Дехто вважає це проявом неповаги і відкрито висловлює своє незадоволення. «Це не парад» – говорить напис на одному з будинків. «Кинь свою камеру – краще допоможи» – закликає напис на іншому. «Обамо, забирайся додому», – хтось гнівно написав на руїнах свого дому, не вірячи у щирість урядових обіцянок про допомогу. «Будеш красти – буду стріляти», деякі мешканці попереджають мародерів, що не потерплять спроб наживитись на чужому горі.

«Я вам так скажу. Я поважаю конституцію. І цей знак каже, що у мене є рушниця. Я нею скористаюся, якщо буде потреба», – каже місцевий мешканець Джері Сріч.

Однією з найбільш вражаючих картин, яку побачив у Джопліні президент – спустошена будівля місцевого госпіталю. Поряд з ним вже виріс тимчасовий медичний табір, де у наметах лікарі надають допомогу пораненим. Лікарі і пацієнти вдячні долі за подарований шанс. Вони переконані, що все матеріальне можна повернути.

Барак Обама, який взяв участь у меморіальній церемонії в пам’ять загиблих, також переконаний, що місто відновиться:

«Я не сумніваюся, що Джоплін відбудується. І як президент я вам обіцяю, ваша країна буде вам допомагати на кожному кроці цього процесу».

Уряд поки не оголосив розміру майбутньої допомоги. Але судячи з обіцянок вона оцінюватиметься сотнями мільйонів доларів.


XS
SM
MD
LG