Спеціальні потреби

Обама і Медведєв підписали Договір про СНО


У четвер в столиці Чехії Прага російський президент Дмитро Медведєв та президент США Барак Обама підписали договір про скорочення наступальної ядерної зброї. Згідно з угодою, що діятиме протягом наступних десяти років, арсенал ядерних боєголовок має бути скорочений на двадцять п’ять-тридцять відсотків.

Підписання відбулося в пишній Іспанській залі президентського палацу. Президенти США та Росії підписали перший важливий договір про скорочення стратегічної наступальної зброї за останні двадцять років. За словами Барака Обами, ця угода – важливий крок уперед до досягнення безпеки в світі:

«Сьогодні було досягнуто великої віхи в ядерній безпеці, нерозповсюдженні ядерної зброї та американсько-російських відносинах».

Напружені переговори щодо договору тривали рік, але, як зазначив президент Медведєв, домовленості вдалося досягти:

«Це дало нам можливість зробити щось, що лише два місяці тому здавалося неможливим. Протягом короткого часу ми підготували та підписали повноцінну угоду».

Згідно з угодою, протягом наступних семи років США та Росія мають зменшити арсени своїх ядерних озброєнь приблизно на третину. Також майже на половину має бути скорочена кількість ракет, підводних човнів та інших носіїв ядерних боєголовок. Президент Обама вважає, що цей договір відкриває шлях до подальших переговорів з Росією щодо скорочення ядерної зброї, а саме - ядерних ракет середнього радіуса дії:

«Договір готує ґрунт для наступних скорочень. Ми сподіваємося, що зможемо мати подальші дискусії з Росією щодо скорочення стратегічної та тактичної ядерної зброї, включно зі стаціонарною зброєю».

Цей договір прийшов на зміну угоді 1991 року, підписаного президентом США Джорджем Бушем старшим та лідером СРСР Михайлом Горбачовим.

Під час півторагодинної зустрічі перед підписанням документу президент Обама закликав Дмитра Медведєва підтримати нові санкції ООН проти Ірану. За словами російського лідера, питання полягає не втому, чи накладати санкції, а які саме:

«Розумні санкції мають заохочувати певні сторони поводитися правильно. І я переконаний, що наші команди дипломатів продовжуватимуть працювати над цим питанням».

Аби вступити в силу, договір має бути ратифікований Російською Думою та Сенатом США. Експерти вважають, що схвалення Думою є практично забезпеченим, чого не можна сказати про американський Сенат.

XS
SM
MD
LG