Спеціальні потреби

Обама: «Не думаю, що між НАТО і Росією буде військова конфронтація»


Президент Барак Обама

Виступаючи в недільній програмі «60 хвилин» телеканалу CBS президент США Барак Обама засумнівався в можливості військової конфронтації між НАТО і Росією в зв’язку з українською кризою.

Він також підкреслив, що розглядає дії Москви в Україні як агресію і порушення «територіальної цілісності і суверенітету слабкішої і меншої країни». На думку президента США, дії Москви порушують міжнародні норми і суперечать тому прогресу, який був досягнутий після Другої світової та після «холодної війни» в цілях створення мирної і процвітаючої Європи.

Обама нагадав про відданість Сполучених Штатів 5-ій статті Північноатлантичного договору, яка зобов’язує всіх членів альянсу надавати один одному військову допомогу в разі агресії. Президент США зазначив, що конфронтація між НАТО і Росією все-таки може виникнути, якщо Москва спробує поширити свої агресивні дії, наприклад, на балтійські держави-члени НАТО. В такому разі, Вашингтон буде готовий виконати свої союзницькі зобов’язання, і «і Путін це розуміє», зазначив Обама.

Разом з тим глава Білого дому висловив надію, що Росія буде «рухатися в потрібному напрямку» в ситуації з українською кризою. Він зазначив, що перспектива укладення нової російсько-української угоди щодо газу дає привід розраховувати, що Україна «не замерзне цієї зими».

Проте спроби Кремля насильно утримувати Україну у своїй орбіті і проводити державну націоналістичну пропаганду всередині країни, на думку Обами, можуть погано позначитися на майбутньому Росії, яка вже сьогодні відчуває тиск західних санкцій.

«Ми не шукаємо конфронтації, – закінчив Обама, – але ми збираємося бути дуже рішучими, коли на кону стоять принципи».

Показати коментарі (9)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG