Спеціальні потреби

Обама підтримав право Туреччини «на самооборону»


Зустріч Реджепа Ердогана (л) з Бараком Обамою у Парижі 1 грудня 2015 р.
Зустріч Реджепа Ердогана (л) з Бараком Обамою у Парижі 1 грудня 2015 р.

Президент США Барак Обама заявив у вівторок, що підтримує право Туреччини на самооборону.

Заява американського лідера прозвучала на тлі інциденту з російським військовим літаком, збитим турецькими ВПС минулого тижня в районі турецько-сирійського кордону.

Обама сказав про це після зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом у Парижі, де президент США бере участь у роботі саміту ООН з клімату.

«Сполучені Штати підтримують право Туреччини на самооборону, а також захист свого повітряного простору», – сказав Обама.

«Ми обговорювали можливі спільні дії Туреччини та Росії для деескалації напруженості і пошуку дипломатичних можливостей врегулювання цієї проблеми», – сказав він.

Президент США не повідомив подробиць. Однак він вказав на важливість спільних дій проти угрупування «Ісламська держава».

«У нас спільний ворог, і це – ІДІЛ, – сказав він. – І я хочу забезпечити нашу націленість на цю загрозу. Я також хочу, щоб в центрі нашої уваги залишалася необхідність досягнення якогось політичного врегулювання конфлікту в Сирії».

Ердоган зі свого боку сказав, що Туреччина також хоче уникнути напруженості з Росією. Разом з тим, він поскаржився на те, що цілями для російських ударів стають опозиційні угруповання, включаючи сирійських туркменів. За його словами, райони, де немає бійців «Ісламської держави», піддаються «постійним» бомбардуванням.

Тим часом, прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу у вівторок закликав відкрити канали зв’язку між Туреччиною та Росією.

«Ми знову закликаємо Росію відкрити військові канали зв’язку для запобігання аналогічним інцидентам. Тримаймо дипломатичні канали відкритими», – сказав він на прес-конференції в Анкарі перед відбуттям з офіційним візитом на Північний Кіпр.

Дивіться також: Антиросійські настрої у Туреччині посилились після анексії Криму

Антиросійські настрої у Туреччині посилились після анексії Криму і нікуди не зникли - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG