Спеціальні потреби

Обама наклав вето на оборонний бюджет США


Барак Обама

Президент наклав вето на законопроект про бюджет на підтримку національної оборони США, який передбачав, у тому числі, надання Україні 300 мільйонів доларів військової допомоги.

Президент США Барак Обама наклав вето на законопроект про бюджет на підтримку національної оборони США (National Defense Authorization Act) на суму 612 мільярдів доларів, який, серед іншого, передбачає військову допомогу Україні.

Однак, як зазначається, рішення президента мотивоване низкою причин, не пов’язаних з обсягом допомоги Україні, що передбачена в законопроекті.

За повідомленням ЗМІ, президент сказав, що до цього рішення його спонукали секвестр бюджету, який залишається чинним, ігнорування Конгресом низки запропонованих адміністрацією реформ задля модернізації військових сил США, а також те, що положення цього документа унеможливлює закриття в’язниці Гуантанамо, яке є принциповим для Барака Обами ще з часів його президентської кампанії.

Наклавши вето, Обама сказав, що збирається відправити законопроект назад у Конгрес. «Мій меседж дуже простий: давайте зробимо це правильно», - заявив президент.

Нагадаємо, Конгрес США ухвалив законопрект про фінансування потреб оборони країни у 2016 фіскальному році на загальну суму 612 мільярдів доларів. Серед іншого, документ передбачає виділення 300 мільйонів доларів у вигляді допомоги для України, з якої 50 мільйонів - на закупівлю летальної зброї.

Посольство України впевнене, що військова підтримка не припиниться.

«Обсяг оборонної допомоги для України на наступний рік в розмірі 300 мільйонів доларів підтриманої обома партіями та палатами Конгресу США, «не викликав застережень з боку адміністрації», - підкреслили в посольстві.

Для подолання президентського вето законодавці мають зібрати дві третини голосів як у Палаті представників, так і в Сенаті.

У посольстві України також підкреслили, що навіть якщо законопроект не буде ухвалений, військова та інша допомога Україні не припинятиметься. Адже в такому випадку буде запроваджена резолюція (continuing resolution), яка автоматично переносить на наступний рік усі обсяги фінансових видатків з бюджету попереднього року.

Дивіться також: Свобода слова зникає, коли журналісти стають "бійцями інформаційної війни" - спів-засновник Hromadske International

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG