Спеціальні потреби

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Експерти аналізують перемоги та поразки Обами у 2010-му році

  • Голос Америки

Протягом 2010-го року президенту США Бараку Обамі вдалося реалізувати чимало із поставлених перед собою завдань. Але чи буде 2011-ий таким же успішним і навіть більш продуктивним? З огляду на останню перемогу опозиційної Республіканської партії у Палаті представників, реалізація цілей і завдань для президента тепер може стати справжнім викликом.

У 2010-му Бараку Обамі вдалося провести у Кнгресі кілька значних законів. Зокрема він підписав закон про посилення контролю за фінансовими установами США, закон про посилення безпеки на кордоні з Мексикою і, що найголовніше, Бараку Обамі вдалося провести реформу системи охорони здоров’я. Втім, у зв’язку з проблемами економіки, рейтинг президента сильно впав. З чим пов’язують поразку демократів на виборах у листопаді, завдяки чому республіканці повернули собі контроль над Палатою представників. Тож втративши більшість у Палаті представників, демократу Обамі буде складніше у 2011-му проводити той чи інший законопроекти.

Демократи і республіканці по різному сприймають результати листопадових виборів. Президент Обама розцінює програш демократів як знак, що вони повинні співпрацювати разом з республіканцями:

«Американці не голосували за те, щоби завести Америку у глухий кут. Вони голосували за співпрацю і хочуть бачити прогрес».

Втім, консервативний коментатор Емі Голмс говорить, що виборці фактично сказали «ні» діям Обами:

«Це була найбільша перемога з 1938-го року. Виборці показали, що не хочуть іти ліберальним курсом, який їм пропонує уряд».

У 2011-му президент Обама зіштовхнеться у Конгресі із серйозним спротивом законам, які він підписав у 2010-му. Зокрема це стосується медичної реформи, яку республіканці поставили собі за мету скасувати. Здобута ними більшість у палаті представників та збільшення кількості крісел у Сенаті можуть завадити президенту провести законопроект про зміну клімату та імміграційну реформу.

Експерти кажуть, що Бараку Обамі зараз краще зміститися до центру і зосередитися на економіці. Коментатор Емі Голмс також вважає, що президент повинен зайняти нейтральну позицію:

«У наступні два роки, якщо Обама таки зміститься у центр і створить такий собі трикутник у владі, як це зробив Білл Клінтон, йому буде легше знайти спільну мову з республіканцями і він зможе зробити багато розумних кроків».

Що ж до шансів Обами залишитися президентом на другий термін, то стратег Марк Пенн вважає, що все залежатиме від стану економіки та політичної гнучкості президента:

«Якщо він знизить рівень безробіття і зміститься у центр, то отримає солідну підтримку виборців. Багато людей його люблять і хочуть, щоб він переміг».

Політичні аналітики погоджуються, що у політиці два роки, за які відбудуться вибори, – це ціле життя.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG