Спеціальні потреби

Експерти аналізують перемоги та поразки Обами у 2010-му році


Протягом 2010-го року президенту США Бараку Обамі вдалося реалізувати чимало із поставлених перед собою завдань. Але чи буде 2011-ий таким же успішним і навіть більш продуктивним? З огляду на останню перемогу опозиційної Республіканської партії у Палаті представників, реалізація цілей і завдань для президента тепер може стати справжнім викликом.

У 2010-му Бараку Обамі вдалося провести у Кнгресі кілька значних законів. Зокрема він підписав закон про посилення контролю за фінансовими установами США, закон про посилення безпеки на кордоні з Мексикою і, що найголовніше, Бараку Обамі вдалося провести реформу системи охорони здоров’я. Втім, у зв’язку з проблемами економіки, рейтинг президента сильно впав. З чим пов’язують поразку демократів на виборах у листопаді, завдяки чому республіканці повернули собі контроль над Палатою представників. Тож втративши більшість у Палаті представників, демократу Обамі буде складніше у 2011-му проводити той чи інший законопроекти.

Демократи і республіканці по різному сприймають результати листопадових виборів. Президент Обама розцінює програш демократів як знак, що вони повинні співпрацювати разом з республіканцями:

«Американці не голосували за те, щоби завести Америку у глухий кут. Вони голосували за співпрацю і хочуть бачити прогрес».

Втім, консервативний коментатор Емі Голмс говорить, що виборці фактично сказали «ні» діям Обами:

«Це була найбільша перемога з 1938-го року. Виборці показали, що не хочуть іти ліберальним курсом, який їм пропонує уряд».

У 2011-му президент Обама зіштовхнеться у Конгресі із серйозним спротивом законам, які він підписав у 2010-му. Зокрема це стосується медичної реформи, яку республіканці поставили собі за мету скасувати. Здобута ними більшість у палаті представників та збільшення кількості крісел у Сенаті можуть завадити президенту провести законопроект про зміну клімату та імміграційну реформу.

Експерти кажуть, що Бараку Обамі зараз краще зміститися до центру і зосередитися на економіці. Коментатор Емі Голмс також вважає, що президент повинен зайняти нейтральну позицію:

«У наступні два роки, якщо Обама таки зміститься у центр і створить такий собі трикутник у владі, як це зробив Білл Клінтон, йому буде легше знайти спільну мову з республіканцями і він зможе зробити багато розумних кроків».

Що ж до шансів Обами залишитися президентом на другий термін, то стратег Марк Пенн вважає, що все залежатиме від стану економіки та політичної гнучкості президента:

«Якщо він знизить рівень безробіття і зміститься у центр, то отримає солідну підтримку виборців. Багато людей його люблять і хочуть, щоб він переміг».

Політичні аналітики погоджуються, що у політиці два роки, за які відбудуться вибори, – це ціле життя.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG