Спеціальні потреби

Актуально

Політику Барака Обами підтримує менше 50% американців

Наступного тижня президент Обама виступить перед обома палатами Конгресу США із щорічним зверненням до нації. Ця промова фіксує дворічний термін перебування президента при владі. Наступні два роки він проведе у зміцненні фундаменту свого президентства і у підготовці до президентських виборів 2012-го року.

Важко повірити, що пройшло вже два роки з моменту приходу першого чорношкірого президента США, Барака Обами у Білий дім. Під час інавгураційної промови він закликав до толерантності та порозуміння у суспільстві. Але за ці два роки американська політика була як ніколи наповнена конфліктами та суперечками, особливо навколо ухвалення реформи системи охорони здоров’я.

«Цікаво, що на погляд виборців, найкраще, що йому вдалось зробити, так це прийняти реформу охорони здоров’я, але водночас вони кажуть що проведення реформи було і найгіршим його кроком. Це демонструє наскільки роз’єднана країна», – каже соціолог Пітер Браун.

Президенту вдалось на хвилину об’єднати націю під час виступу на поминальних церемоніях за вбитими під час нещодавньої стрілянини в Аризоні. Безглузді вбивства змусили Америку заговорити про рівень ненависті та нетолерантності у суспільстві. Президенту ж вдалось постати у ролі батька нації:

«Дуже важливо зупинитись на хвилину і переконатись, що ми спілкуємось один з одним так, щоб загоювати рани, а не розбурювати їх».

Але об’єднання відбулось справді лише на хвилину. Вже за кілька днів республіканці, які здобули більшість у Палаті представників проголосували за скасування реформи охорони здоров’я.

Соціолог Пітер Браун каже, що трохи менше 50% американців підтримують Барака Обаму на зламі його президентського терміну:

«Майже три чверті виборців кажуть, що президент подобається їм як особистість, але менше половини підтримують його політику».

Серед тих, кому не подобається його політика велика частина незалежних виборців, – наголошує письменник Річард Вулф:

«Це ті, хто підтримав Обаму у 2008-му році. Вони ж проголосували проти демократів під час виборів 2010-го. Тепер демократи мусять знову переманити їх на свій бік. Вони мають на це два роки».

Хоча привернути цих виборців назад буде нелегко, соціолог Пітер Браун каже, що подібне уже траплялось у минулому – з президентом Рональдом Рейґаном:

«У 1983-му році Рейґна підтримувало 37% виборців. 22 місяці пізніше Рейґан виграв з найбільшим відривом за всю історію США. Часи міняються, міняються і кандидати. У ситуації з Рейґаном ситуація в економіці значно покращилась».

Саме на зусиллях з покращення економічної ситуації у США і концентрує сьогодні свою увагу Білий дім на чолі з Бараком Обамою.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG