Спеціальні потреби

Президент США обіцяє вивести економіку країни на новий рівень


Після двох років політичної боротьби у Вашингтоні і вирішення негайних проблем, президент США Барак Обама обіцяє американцям наступні два роки присвятити виведенню економіки країни на новий рівень. У цьому контексті адміністрація робить ставку на підвищення конкурентоздатності американських товарів на світових ринках. Під час відвідин заводу компанії «Дженерал Електрик» у штаті Нью-Йорк, Барак Обама оголосив новий курс для американської економіки. Перехід від споживання до виробництва.

«Ми повернемося до принципів Томаса Едісона - тобто до винахідництва і виробництва», – заявив президент США на заводі компанії, заснованої Томасом Едісоном, – винахідником лампочки, кінокамери, фонографу та багатьох інших речей. Саме голову «Дженерал Електрик» Джефа Імелта, Барак Обама призначив керівником новоствореної Ради з питань робочих місць та конкурентноздатності. Імелт бачить майбутнє американської економіки в освоєнні нових ринків за кордоном.

«Американський ринок завжди буде важливим. Однак, наступні 25 років він навряд чи буде двигуном росту світової економіки. Цим двигуном буде мільярд людей, який переходить у статус середнього класу в Азії», – переконаний новий головний економічний радник президента США.

На азійському ринку спеціалісти роблять ставку в першу чергу на Китай. Під час візиту президента Китаю до Вашингтона минулого тижня, сторони оголосили про підписання контрактів загальною сумою у 45 мільярдів доларів, що за словами адміністрації Сполучених Штатів, означає 235 тисяч нових робочих місць для американців.

Президент дає американцям зрозуміти, що почув їх незадовлення, висловлене під час виборів до Конгресу у листопаді минулого року. Він обіцяє зробити економіку пріоритетом своїх наступних двох років президентсва.

«Минулі два роки ми виводили нашу економіку з кризи. Наступні два роки – ми повинні вивести економіку на новий рівень», – підкреслив Барак Обама, звертаючись до працівників заводу «Дженерал Електрик».

Американцям, схоже, подобається політика та дії президента після виборів у листопаді. 52% виборців частково або повністю схвалюють роботу Обами. Це найвищий показник за останні 15 місяців.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG