Спеціальні потреби

Актуально

Візит президента Росії Медведєва до США – підсумки

Президент США Барак Обама заявляє, що політика перезавантаження з Росією, оголошена його адміністрацією працює. Відносини США та Росії, на думку американського президента, вийшли на якісно новий рівень.

Від Силіконової долини до Білого дому візит президента Росії до Сполучених Штатів, на думку президента США Барака Обами, символізує нову сторінку у відносинах між двома країнами.

«Коли я прийшов у Білий дім, відносини між США та Росією були, можливо, найгіршими з часу закінчення Холодної війни. Було занадто багато недовіри і дуже мало вирішення реальних спільних проблем».

І справді, після приходу адміністрації Обами до влади, Росія та США змогли підписати нову угоду про скорочення стратегічних ядерних озброєнь. Росія також підтримала США у введенні нових санкцій Ради Безпеки ООН щодо Північної Кореї та Ірану. Однак цього разу сторони зосередилися на економічних взаєминах. Під час спільної прес-конференції після зустрічі у Білому домі Барак Обама заявив, що країни досягли домовленості про відновлення поставок птиці до Росії. Він також пообіцяв сприяти пришвидшенню переговорів щодо вступу Росії у Світову організацію торгівлі.

«Росія повинна належати до СОТ. Це добре для Росії. Це добре для США і це добре для світової економіки».

Президент Росії Дмитро Медвєдєв заявив у США, що хоче модернізувати свою країну шляхом диверсифікації економіки і побудувати щось на зразок каліфорнійської Силіконової долини під Москвою, де будуть розроблятися та запроваджуватися інноваційні технології. Саме тому, сказав він, свій візит до США він розпочав з Каліфорнії.

«Ми уважно вивчимо досвід Силіконової долини, не повторюючи його. Ми використаємо найкращі приклади, які існують у Каліфорнії».

Дмитро Медвєдєв провів цілий день у Силіконовій долині на переговорах з представниками американського бізнесу, закликаючи їх інвестувати у його проект. Він зустрівся з представниками Google, Apple та Twitter. Деякі американські компанії на зразок Cisco уже заявили, що готові вкласти 100 мільйонів доларів у партнерство з російськими компаніями, але експерти висловлюють сумніви, що плани Медвєдєва будуть ефективними. Як зазначає економіст корпорації Ренд Кіт Крейн, у сфері інформаційних технологій прогрес є тоді, коли немає втручання з боку уряду.

«Мені здається російський підхід є надзвичайно контрпродуктивним. Інформаційні технології у Росії, як і у США, базуються на індивідуальній ініціативі. Вони не концентруються лише у Москві. Люди, які працюють у сфері інноваційних технологій, розкидані по великих містах по всій країні і вони насправді не потребують того, щоб російський уряд втручався в їх роботу».

Експерти також наголошують на високому рівні корупції та придушенні свобод у Росії, що ніяк не сприяє проявам та розвитку приватної ініціативи.

У США існує чимало критиків і політики президента Обами щодо Росії. Представники діаспори країн-сусідів Росії по регіону не задоволені тим, що адміністрація США закриває очі на намагання Кремля відновити контроль над регіоном колишнього Радянського Союзу. Українська діаспора у США зустріла президента Медвєдєва у Вашингтоні протестом біля посольства Росії у США. І як американські громадяни багато з учасників акції звертались не лише до президента Росії. З своєю незгодою з політикою Обами не забарився колишній президент Світового конгресу українців Аскольд Лозинський.

«Президент Обама, ми повернемось проти тебе. Ми - законослухняні громадяни США українського походження. Але якщо ти зрадиш нам і не представлятимеш наших інтересів чесно і безстрашно, ми повернемось проти тебе».

Учасників акції підтримали і представники грузинської та польської діаспори.

«Ми тут, щоб висловити нашу підтримку та солідарність з українськими братами у їхній боротьбі з імперіалістичною Росією. Ми у цій боротьбі разом - українці, грузини та багато інших сусідів Росії. Ми усі відчуваємо тиск та навіть брутальність з боку імперіалістичних сил Росії і саме тому ми тут сьогодні, щоб висловити свій протест Росії», - сказав голова грузинсько-американського товариства Мамука Церетелі.

Подібні почуття висловив представник польської діаспори Славек:

«Мусимо триматись разом. Знаємо нашого сусіда багато років і знаємо, як росіяни поступають зі своїми сусідами. Наша сила - у солідарності. Треба виступати разом».

Всі новини дня

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео

Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG