Спеціальні потреби

Актуально

Барак Обама: БП заплатить за збитки, сприченені витоком нафти

Виступаючи у 57-ий день з часу вибуху на свердловині в Мексиканській затоці, який спричинив наймасштабнішу в історії США екологічну катастрофу, президент Барак Обама звернувся до своїх співвітчизників із двома запевненнями: по-перше, що буде докладено максимальних зусиль для подолання кризи та її наслідків і, по-друге, що компанія-винуватець Бритиш Петроліум заплатить за збитки, заподіяні нею.

Обама також заявив, що під час зустрічі у середу з представниками БП вимагатиме від компанії створення компенсаційного фонду на підтримку постраждалих від катастрофи. Вилив нафти позбавав роботи тисячі людей у самій риболовній промосливості. Найсерйозніше потерпів штат Луїзіана, який лише почав оговтуватися від наслідків нищівного урагану Катріна 2005 року.

За підрахунками експертів, з часу вибуху, який також забрав життя 11-ти людей, з пошкодженої свердловини щоденно в океанські води витикло від 35 000 до 60 000 барелів нафти. Витік донині не вдалося зупинити. Шкода, заподіяна флорі у фауні регіону - неоціненна.

Обама виголосив свою промову, яка прямо транслювалася по всій країні, з Овального офісу. Це вперше за 17 місяців при владі, що президент Обама звернувся до американського народу із свого кабінету. З подібними зверненнями американські президенти, як правило, виступають лише за надзвичайних обставин. Деякі оглядачі вважають такий хід відповіддю на критику, зокрема з боку республіканців, що президент протягом останніх восьми тижнів не зробив достатньо для мінімізації наслідків катастрофи. Демократи вважають подібну критику безпідставною, аргументуючи, що уряд в даній ситуації фактично повністю залежний від БП та її заходів для приборкання кризи.

Обама у своїй промові також пообіцяв зміцнити державний нагляд над діяльністю нафтодобувних компаній та вдатися до кроків для заміни нафти чистими енергоносіями.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG