Спеціальні потреби

Барак Обама: БП заплатить за збитки, сприченені витоком нафти


Виступаючи у 57-ий день з часу вибуху на свердловині в Мексиканській затоці, який спричинив наймасштабнішу в історії США екологічну катастрофу, президент Барак Обама звернувся до своїх співвітчизників із двома запевненнями: по-перше, що буде докладено максимальних зусиль для подолання кризи та її наслідків і, по-друге, що компанія-винуватець Бритиш Петроліум заплатить за збитки, заподіяні нею.

Обама також заявив, що під час зустрічі у середу з представниками БП вимагатиме від компанії створення компенсаційного фонду на підтримку постраждалих від катастрофи. Вилив нафти позбавав роботи тисячі людей у самій риболовній промосливості. Найсерйозніше потерпів штат Луїзіана, який лише почав оговтуватися від наслідків нищівного урагану Катріна 2005 року.

За підрахунками експертів, з часу вибуху, який також забрав життя 11-ти людей, з пошкодженої свердловини щоденно в океанські води витикло від 35 000 до 60 000 барелів нафти. Витік донині не вдалося зупинити. Шкода, заподіяна флорі у фауні регіону - неоціненна.

Обама виголосив свою промову, яка прямо транслювалася по всій країні, з Овального офісу. Це вперше за 17 місяців при владі, що президент Обама звернувся до американського народу із свого кабінету. З подібними зверненнями американські президенти, як правило, виступають лише за надзвичайних обставин. Деякі оглядачі вважають такий хід відповіддю на критику, зокрема з боку республіканців, що президент протягом останніх восьми тижнів не зробив достатньо для мінімізації наслідків катастрофи. Демократи вважають подібну критику безпідставною, аргументуючи, що уряд в даній ситуації фактично повністю залежний від БП та її заходів для приборкання кризи.

Обама у своїй промові також пообіцяв зміцнити державний нагляд над діяльністю нафтодобувних компаній та вдатися до кроків для заміни нафти чистими енергоносіями.

Інше за темою

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG