Спеціальні потреби

Актуально

ЄС може створити "європейську армію"

«ЄС інтегрується в сфері оборони швидше за інші ділянки», - оголосила високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Моґеріні під час засідання міністрів оборони на Мальті. Йдеться, насамперед, про створення сил швидкого реагування, бойової одиниці, яку на ротаційній основі будуть надавати країни-члени ЄС.

«Зараз, кризові явища є всюди і ми чуємо від наших партнерів, починаючи від ООН, що сили швидкого реагування ЄС мають бути розташовані в деяких проблемних регіонах», - пояснила Моґеріні.

Зараз, кризові явища є всюди і ми чуємо від наших партнерів, починаючи від ООН, що сили швидкого реагування ЄС мають бути розташовані в деяких проблемних регіонах
Федеріка Моґеріні

Великобританія, яка має ядерну зброю, а також постійне право вето в ООН, давно протистояла цим діям, остерігаючись створення «європейської армії» з командуванням в Брюселі. Але у зв’язку з «Брекзіт», вплив Великобританії на політику ЄС буде знижуватись. Іншим фактором, що стимулює оборонну співпрацю в Європі, є позиція президента США Трампа, який висловив сумніви стосовно ролі, яку мають відігравати США в підтримці європейської безпеки.

Міністр оборони Німеччини Урсула вон дер Ляєн зазначила, що «справді вражає, як зараз 27 країн-членів (мінус Великобританія) готові надати поштовх безпеці та обороні».

Дивіться також: Час-Time: Протистояння Росії – тема слухань у Сенаті США

Час-Time: Протистояння Росії – тема слухань у Сенаті США
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG