Спеціальні потреби

Обама закликав Латинську Америку до будівництва спільного майбутнього


Президент США Барак Обама виступає з промовою у Сантьяго

Президент Барак Обама закликав жителів Південної Америки будувати своє майбутнє у співпраці зі Сполученими Штатами. Виступаючи у понеділок в столиці Чилі - Сантьяго, американський лідер говорив про рівне партнерство, взаємну відповідальність за економічний прогрес і підтримку демократії та громадянських прав.

Промова Барака Обами у Чилі відразу викликала порівняння з тією, яку він виголосив у Каїрі у 2009-му, коли запропонував новий рівень відносин з мусульманським світом.

Зі слів Обами, Чилі один з прикладів процвітання демократії фактично в усіх країнах Латинської Америки:

«В усьому регіоні ми бачимо яскраві приклади демократії - від Мексики до Чилі та Коста-Ріки. Ми побачили історичну, мирну передачу влади - у Сальвадорі, Уругваї та Парагваї. Зрозуміло, процес удосконалення демократії ніколи не закінчується. Втім, тут в Америці, зроблено надзвичайний поступ у цьому процесі».

На погляд Барака Обами, країни Латинської Америки, проводячи нелегкі, але вкрай потрібні реформи, покращили життя мільйонів своїх громадян. Назвавши Латинську Америку материком, який сьогодні, як ніколи, потрібен Сполученим Штатам для безпеки і процвітання, Обама представив нове бачення стосунків між США та країнами регіону:

«Безпека наших громадян...торгівля і розвиток, які створюють робочі місця, процвітання та чиста енергетика майбутнього... захист демократії та прав людини. Це - ті напрямки, у яких ми можемо разом співпрацювати не лише в наших країнах, але й в усьому світі».

Незважаючи на прогрес, Барак Обама також говорив про проблеми в регіоні:

XS
SM
MD
LG