Спеціальні потреби

Протести проти економічної політики уряду поширюються великими містами Америки


Учасники руху «Окупуємо Вол Стріт» зайняли поки що невелику частину фінансового району Нью-Йорка – парк Зукотті, куди у цей час на обідню перерву приходять працівники навколишніх офісів, будівельники – люди, які мають роботу. На відміну від Джульєна Гарісона, який попри наявність у нього диплома магістра, є безробітним. Все, чого він хоче - це бути вчителем.

«Звичайно вони, звільняють вчителів по всій країні. Конкуренція стає просто нестерпною. Я щойно повернувся з Портланда, де люди з докторським ступенем, дипломами магістра та бакалавра змагаються за місце баристи у кав’ярні», – каже Гарісон.

Тому поки що основна робота Гарісона – це участь у протестах. Мешканці Нью-Йорка та туристи по-різному реагують на наметове містечко у центрі міста.

«Ліниві нікчеми. Марксисти-нахлібники. На їх транспаранті написано – капіталізм не працює!!! Невже? Капіталізм побудував це місто», – каже один з перехожих.

«Я думаю, всім їм треба піти додому та припинити втрачати час, тому ще не принесе ніяких результатів», – вважає інший.

Іноді на знак підтримки приходять сюди і знаменитості, як то музичний продюсер Рассел Симонс.

«Я тут на знак солідарності з людьми, які виступають проти відбирання грошей у слабих, проти брутальної класової війни, направленої на бідних та непривілейованих», – говорить він.

Демонстранти використовують так званий живий мікрофон – голос натовпу.
Присутні повторюють слова виступаючого, щоб почули всі навкруги. Кожного дня учасники руху «Окупуємо Вол Стріт» збираються для обговорення стратегії та поточних завдань. Організатор Наїф Литтлс пояснює, чого домагаються учасники протестів:

«Ми повинні зупинити великі корпорації, особливо великі банки на Вол Стріт, які контролюють наш Конгрес, наших представників у Вашингтоні».

Демонстранти також щоденно збираються на мітинги та походи містом, закликаючи інших підтримати їх місію. Всюди вони оточені правоохоронцями. Під час однієї з таких акцій було арештовано 80 людей, за словами очевидців, проти демонстрантів була використана надмірна сила. Речник поліції Нью-Йорка каже, що вони розслідують ці випадки.

XS
SM
MD
LG