Спеціальні потреби

Актуально

Офіс спільного користування для творчих людей: як це працює у США

Як у США працюють офіси спільного користування. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

У двадцять першому столітті, так званий кошерінг, розповсюдився на практично усі галузі.

Одна з найпопулярніших, офісні приміщення спільного користування. Ось вже 5 років, у столиці США працює особливий офіс, який створює умови для праці виробників візуальної продукції. Журналіст "Голосу Америки" Наталія Леонова поспілкувалась з його резидентами.

Ранок для резидентів "Лукаута" починається по-різному: хтось відразу сідає за роботу, а комусь треба трохи часу на "розігрів". Умови для цього створені.

"Я люблю поїсти. У нас тут є нагорі кухня. Тому зранку і пішов приготував собі сніданок. Яєчню, трошки сиру із зеленню", - каже дизайнер-аніматор Тоні Музатті.

Тут у нас панує атмосфера товариства. Ми підтримуємо один одного.
Тоні Музатті

Тоні - дизайнер-аніматор, свою нову домівку він знайшов рік тому. Каже, "Лукаут" - не типовий коворкінґ-офіс. Хоча і незалежні один від одного, лукаутівці, почувають себе справжньою громадою. Всі вони працюють у галузі виробництва візуальної продукції – фотографи, відео-інженери, сценаристи, графік-дизайнери.

"Тут у нас панує атмосфера товариства. Ми підтримуємо один одного. Коли треба, критикуємо, даємо один одному позитивні відгуки, від чого ми всі тільки покращуємо свої навички. Крім того ми співпрацюємо у різних проектах", - пояснює Тоні.

Фотограф Кейт Воррен каже: "Дуже часто хтось, скажімо, отримує запит від потенційного клієнта і якщо вони вже зайняті на іншому проекті, дуже зручно пройти по коридору і спитати у іншого відео-інженера: «Гей, ти за це візьмешся? Чи я, наприклад, фотограф, можу порекомендувати своєму клієнту шість наших відео-інженерів. І це робить мене кращим членом нашої креативної громади і покращує мої відносини з клієнтом."

Лукауту, вже 5 років, постійних резидентів, як вони себе самі називають, тут більше сорока. Фотограф за фахом Кейт одна з них.

Ми – плем’я креативників, які допомагають один одному будувати власний мікро-клімат
засновник "Лукаут" Іан Фей

Засновник Іан каже, що створюючи "Лукаут", він хотів заснувати громаду творців-однодумців. "Ми більше, ніж наша монтажна кімната, чи аудіо будка чи наша студія. Ми дбаємо про створення творчих зав’язків з громадою навкруги, ми – плем’я креативників, які допомагають один одному будувати власний мікро-клімат", - каже засновник "Лукаут" Іан Фей.

Молоді професіонали часто шукають поради у більш досвідчених товаришів.​

Наприклад, Стів пояснює Кристену, як працює система аудіо монтажу:

- Так що це фактично те саме?

-Ти можеш повернутись до цього більш тривимірного зображення і побачити, в чому проблема.

А з практичної сторони "Лукаут" пропонує кілька видів абонементів. Повноцінне членство, а це власне, закріплене за тобою робоче місце, повний доступ до всього устаткування та комунальних послуг, обходиться у 500 доларів на місяць. Ті ж, кому треба скористатися офісним приміщенням лише на день чи кілька годин, також можуть це зробити, заплативши по годинному чи денному тарифу. Лукаутівці кажуть – місце знайдеться для всіх. ​

"Різноманітність – ключ до нашого успіху. Якщо б всі були фотографами чи відео-інженерами, ми б всі конкурували за проекти, всі б приховували інформацію один від одного. Тут все не так. У сукупності - різноманітність та креативність дозволяє нам якісніше функціонувати. Будь-який продукт, який виходить звідси буде кращий, ніж у будь-якій типовій продакшн- компанії", - каже дизайнер-аніматор Тоні Музатті.

Мені дуже подобається це відчуття безтурботності, коли ми на хвилинку лишаємо наші проекти та спілкуємось як друзі
Крістен Мітчелл

Написаний останній параграф, відмонтований останній кадр, мешканці Лукауту піднімаються на останній поверх. А радше на дах, звідки як на долоні можна побачити американську столицю. І ось тут, на самій верхівці, звідки відкривається один з найкращих краєвидів столиці, лукаутівці на якісь час стають просто друзями.

"Мені дуже подобається це відчуття безтурботності, коли ми на хвилинку лишаємо наші проекти та спілкуємось як друзі. Випиваємо по келиху чи два, ділимось проблемами, особистими порадами, а іноді ворожимо на картах таро – а чому ні?" - каже Крістен Мітчелл.

Робота фрілансера - постійний пошук роботи, пошук клієнтів та проектів, вимагає жорсткої самодисципліни та не дозволяє розслабитись ні на хвильку. Втім, кажуть резиденти Лукауту, вони навряд чи проміняли вільні хліба на стабільну роботу у великій компанії.

Дивіться також: Сучасний метод боротьби із заторами у США

Сучасний метод боротьби із заторами у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:20 0:00

Всі новини дня

Американці бояться кібератак більше, ніж ядерної загрози чи тероризму - опитування Gallup

Кібертероризм - це головна "критична загроза" для інтересів США, яка переважає загрозу розробки ядерної зброї Ірану та Північної Кореї. Так вважають учасники опитування громадської думки Gallup.

На запитання про критичні загрози для Сполучених Штатів 84% опитаних відповіли, що це кібератаки й використання технологій для поширення розбрату й страху у суспільстві.

74% і 73% респондентів висловили занепокоєння розробкою ядерної зброї Іраном та Північною Кореєю, 68% назвали загрозою міжнародний тероризм.

Далі у переліку, на думку респондентів, ідуть "військова міць Китаю", "економічна міць Китаю", "конфлікт між Росією та Україною", "глобальне потепління чи зміна клімату" й "військова міць Росії".

При цьому значної різниці у поглядах демократів і республіканців у більшості з опитаних тем немає, окрім питання кліматичних змін, що турбує 85% прихильників демократів і 21% республіканців.

Опитування Gallup World Affairs проводили 1-23 лютого. У порівнянні з минулим роком, як відзначають дослідники, погляди на військову та економічну міць Китаю як на критичну загрозу для життєво важливих інтересів безпеки США залишаються підвищеними, натомість громадська думка про російську армію як про критичну загрозу трохи впала з 59% у 2022 році до 51% цьогоріч.

Окрім того, вперше з 2004 року менш як сім із 10 американців розглядають міжнародний тероризм як критичну загрозу. У 2015 році це занепокоєння досягло рекордного рівня у 84%.

Інше дослідження Gallup засвідчило, що 50% американців вважають Китай найбільшим ворогом своєї країни, а трохи більше третини - 32% опитаних - називали "ворогом країни" Росію, і лише 7% визначили найбільшим ворогом Північну Корею.

При цьому 68% американців мають сприятливу думку про Україну, що на шість процентних пунктів більше, ніж рік тому, і на 11 пунктів вище, ніж у 2020 році. Також, за даними опитування, американці стали краще знайомі з Україною: відсоток тих, хто не має позиції щодо України, знизився з 15% у 2005 році до 2% сьогодні.

Домовленість України з МВФ є сигналом і для Росії - експерт Тімоті Еш

Лого МВФ

Міжнародний валютний фонд оголосив про домовленість з Україною щодо нової програми підтримки обсягом 15,6 млрд дол. Дворічну програму узгоджено на робочому рівні, і її затвердження потребує схвалення на рівні виконавчої ради Фонду.

Для того, щоб фінансування стало можливим, наприкінці минулого тижня Фонд змінив правила, дозволивши схвалювати програми для країн "з надзвичайним рівнем непевності". За 77 років своєї історії МВФ не надавав позики країнам, що перебувають у війні, пише Bloomberg.

Програма - це сигнал, який Захід надсилає, зокрема, і Росії, що міжнародна спільнота готова підтримувати Україну в довгостроковій перспективі, каже Голосу Америки британський економіст Тімоті Еш.

"Гадаю, західні акціонери Фонду однозначно хотіли надіслати сигнал, зокрема, Росії, що Захід, МВФ і міжнародні установи задіяні на довгострокову перспективу. Вони віддані не лише тому, щоб Україна перемогла в конфлікті, але й у відбудові", - сказав Еш, провідний експерт зі стратегії в компанії BlueBay Asset Management.

Потреби України у фінансуванні значно більші, ніж 15,6 млрд дол, але програма МВФ допоможе залучити кредити й від інших, переконаний Еш.

"Вотум довіри від МВФ залучить інших державних кредиторів і, можливо, приватних інвесторів. Очевидно, що уряд США, ЄС та окремі країни Заходу виділили надзвичайний обсяг коштів – можливо до 80 мільярдів доларів за два роки. МВФ не буде нести цей тягар наодинці, все залежить і від допомоги інших кредиторів", - каже експерт.

Голова місії МВФ Гевін Грей висловив подібне сподівання, заявивши, що рішення "дозволить мобілізувати масштабне фінансування на пільгових умовах від міжнародних донорів України та партнерів під час тривання програми".

Грей зазначив, що на додаток до гуманітарних страждань, вторгнення Росії до України "має спустошливий вплив на економіку - дільність скоротилась на 30% у 2022 році, значну частину капіталу зруйновано, рівень бідності зріс".

У МВФ очікують на "поступове економічне відновлення в наступні квартали, під час відновлення діяльності, після значної шкоди для цивільної інфраструктури", однак вказують на ризики, пов'язані з можливою ескалацією бойових дій.

Міністр фінансів США Дженет Єллен привітала програму і сказала, що "амбітна програма МВФ з відповідними умовами, є критично важливою для підтримки зусиль України з реформ, включаючи зміцнення стандартів управління, зменшення ризиків корупції, а також для такої необхідної фінансової підтримки". Вона запевнила: "Сполучені Штати будуть з урядом та народом України стільки, скільки необхідно, перед лицем російської несправедливої, незаконної та аморальної війни".

"Важливим кроком підтримки МВФ для країни, що протистоїть російській агресії", назвав оголошення МВФ віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подякував Фонду за домовленість. У мережі Telegram він заявив, що "в умовах рекордного дефіциту бюджету ця програма допоможе нам профінансувати всі критичні видатки, зберегти макрофінансову стабільність та посилити нашу взаємодію з іншими міжнародними партнерами".

“Путін — бандит і різник і йому не можна довіряти”, - сенатор Дік Дурбін. Відео

“Путін — бандит і різник і йому не можна довіряти”, - сенатор Дік Дурбін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:21 0:00

“Україна отримає сучасні винищувачі та зможе розпочати тренування лише після узгодженого рішення країн НАТО”. Таку думку висловив сенатор-демократ, Дік Дурбін, у ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Діти полеглих героїв: десятки тисяч українських сімей переживають трагедію війни. Відео

Віталій Антощук, військовослужбовець української армії, загинув під час російського ракетного удару в Запорізькій області в травні.

На розмінування України після війни може піти близько десяти років – експерти. Відео

На розмінування України після війни, за оцінками низки експертів, може піти близько десяти років. США та інші країни уже зараз виділяють кошти для вирішення цієї проблеми на звільнених від російських окупантів територіях.

Більше

XS
SM
MD
LG