Спеціальні потреби

Актуально

Мікроби – зброя у боротьбі з виливом нафти?

У Мексиканській затоці триває безперецендента операція для подалання наслідків виливу нафти. Відповідальна за катастрофу компанія БП та уряд США випробовують та застосовують різні методи й засоби для очищення води та берегів. Найскладніше це зробити у болотистих місцевостях, які є унікальними екосистемами. Група науковців та компаній зі штату Луїзіана пропонують це робити за допомогою нафтоїдних мікробів.

На болотах гніздяться тисячі пеліканів. Ще донедавна вони знаходилися у списку видів, яким загрожує вимирання. Тепер їх екосистема занечищена нафтою – великою кількістю нафти, а очищати болота – дуже складно. Одначе ситуація, можливо, не є безвихідною.

В Управлінні з питань живої природи і рибних ресурсів штату Луїзіана професор Ральф Портір наглядає за процесом ферментації сотень літрів нафтоїдних бактерій. Цими мікробами будуть оббризкані пляжі та болота вздовж узбережжя Мексиканської затоки. За словами професора Портіра, який працює в Університеті Луїзіани, у цих мікробів унікальна специфіка.

«Ці мікроорганізми живуть у болотах у південній частині Луїзіани. Їх не слід називати супер мікробами, а радше акліматизованими мікробами. У них є потяг, чи, так би мовити, любов до поглинання нафти».

Портір уже понад 30 років веде дослідження в цьому районі і не раз брав участь у очищенні середовища від шкідливих відходів, використовуючи мікроорганізми. Він запевняє, що ці мікроби не шкодять навколишньому середовищу.

«Якщо їх запустити у достатній кількості, то вони з’їдять нафту. А коли не стане нафти, вони самі стануть їжею для інших мікробів і відтак зникнуть».

Професор Портір каже, що нафта, як правило, піднімається на поверхню води, де мікроби починають її розкладати через кілька днів.

Застосування дисперсних засобів на морській поверхні виявилось ефективним. Однак Портір остерігає, що використання їх глибоко під водою і в болотах може отруїти середовище:

«Збирати нафту під поверхнею – це можливо неправильне рішення. Прожерливі чи голодні мікроби знаходяться саме у верхніх шарах океану».

ТДМ Технолоджіс – фірма, яка мікробами очищує забруднені землі і води. Свого часу вона купила ліцензію на розроблену Портіром технологію. Про те, як працює компанія, розказав її віце-президент ТДМ Пітре Лаборд.

«Ми розводимо наші мікроби у дуже високих концентраціях, щоб вони могли відтак розкладати і поглинати високі концентрації нафти, що вилилася у болота».

Пітре Лаборд каже, що її компанія чекає на дозвіл від Берегової охорони США, і відтак почне розбризкувати мікроби в найбільш уразливих болотах штату Луїзіана. Фірма, каже вона, спроможна щотижня виготовляти 170 тисяч літрів висококонцентрованих мікробів.

Науковці згідні в тому, що після того, як більшість розлитої нафти буде зібрано і пляжі частково очищено, лише Мати Природа, з її незліченними мікробами, може завершити справу очищення навколишнього середовища.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG