Спеціальні потреби

У США намагаються знайти винних за витік нафти


Під час слухань у Конгресі з’ясувалися скандальні подробиці обставин катастрофи у Мексиканській затоці. Представники компанії Бритиш Петроліум, Галібертен та інші, залучені до видобутку нафти, намагаються перекласти провину один на одного в той час, як нафта продовжує витікати у відкритий океан.

Лише через три тижні після катастрофи компанія BP погодилася оприлюднити відео з перших годин трагедії. На кадрах видно суміш нафти та природного газу, яка витікає в океан пошкодженої свердловини під водою. За оцінками експертів, щодня в Мексиканську затоку потрапляє принаймні сімсот п’ятдесят тисяч літрів сирої нафти. А з часу катастрофи витекло щонайменше дев’ятнадцять мільйонів літрів.

Під час слухань у Вашингтоні стають відомі обставини катастрофи. Як виявилося, не спрацював запобіжник вибуху, який розміщується на морській поверхні. У разі вибуху він має припинити витік нафти. Внутрішня документація компанії показує, що на момент аварії, запобіжник перебував у неробочому стані. BP та виробник пристрою – Трансошен – перекладають вину один на одного.

Тим часом BP і далі намагається зупинити витік нафти. Останньою спробою стало розміщення спеціально сконструйованого циліндра над місцем аварії, який, за задумом, має висмоктати нафту та перекачати її у танкер на поверхню. Зараз інженери якраз працюють над монтажем цієї конструкції.

Втім конгресмени розлючені, що компанія була неготовою до можливої аварії. На думку конгресмена-демократа Едварда Маркі, все воно виглядає якось непрофесійно.

«Минулого тижня ви намагалися закрити витік за допомогою великого купола. Зараз ми читаємо про циліндр. Якщо і це провалиться, то далі ми напевно побачимо відчайдушні спроби закидати місце витоку м’ячиками для гольфу чи старими шинами. Американський народ очікує, що ваші компанії мусили б мати технологічну відповідь на рівні космічного корабля Аполон, а не це аматорство».

Якщо витік триватиме, для інших нафтових платформ стане надто небезпечно працювати у Мексиканській затоці. Ситуацію може ускладнити і сезон ураганів, який почнеться всього через кілька тижнів. Також результатом, ймовірно, стануть більш суворі обмеження діяльності компаній з видобутку нафти та газу.

Тим часом штати Луїзіана, Алабама та Флорида готуються до очищення свого узбережжя від нафти та суттєвих збитків, яких неуникненно зазнають економіки штатів Мексиканської затоки.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG