Спеціальні потреби

Актуально

У Мексиканській затоці йде боротьба за дику природу

Після витоку мільйонів літрів нафти для захисту флори і фауни будуються спеціальні огорожі та центри очищення птахів.

Компанія Бритиш Петроліум заявила, що завершує монтування гігантської металевої втулки, за допомогою якої вже за тиждень планує припинити витік нафти з пошкодженої свердловини в Мексиканській затоці.

Втулку почали монтувати в Луїзіані через кілька днів після аварії платформи в Мексиканській затоці. Експерти підрахували, що аварія коштуватиме регіону понад півтора мільярда доларів економічних втрат. У вівторок над ліквідацією аварії працювало 170 суден, понад сім тисяч робітників та дві тисячі волонтерів.

Щодня в океан витікає приблизно 800 тисяч літрів нафти.

Поки експерти працюють над тим, як припинити витік нафти, уряди кількох штатів готуються – у разі необхідності – зустріти і усунути нафтову пляму, яка насувається на узбережжя Сполучених Штатів. Першими від катастрофи постраждали рибалки та флора і фауна. Для захисту незайманої природи будуються спеціальні огорожі та центри очищення птахів від нафти.

Озброєні кількакілометровою огорожею, солдати готуються боронити острів Дофін від нафтової плями, яку несе на узбережжя. Нафта вже завдала удару людям, навіть не дійшовши до берега. Заборона на рибальство надовго загальмує економіку регіону Мексиканської затоки. Говорить рибалка Ґленн Санчес:

«Ми не знаємо, як все буде – чи ми зможемо працювати вже за місяць – чи за 4-5 років».

Більшість зусиль зупинити розлиття нафти не дають суттєвих результатів. Від катастрофи страждають не лише люди, але й дика природа. Понад 20 мертвих гігантських черепах винесло на берег. Вчені підозрюють, що вони наїлися отруєної риби, адже ззовні не мають ознак контакту з нафтою.

«Ми не знайшли нафти безпосередньо на них», – каже директор Інституту вивчення морських ссавців Мобі Соланґі.

А в іншому місці на узбережжі Луїзіани, розтягнуто плаваючий бар’єр довжиною в 150 кілометрів, аби захистити птахів. Один з об’єктів захисту – місцевий заповідник.

Том Макензі зі Служби рибних ресурсів та дикої природи США каже:

«Ми вибрали три низки островів, які утворюють заповідник, тому що тут вже угніздилися брунатні пелікани, і їм фактично більше немає куди дітися».

В одному з чотирьох центрів біля міста Форт-Джексон для очищення пеліканів та інших птахів від нафти експерт Джей Голкомб з Міжнародного дослідницького центру спасіння птахів пояснює, що нафта стає смертельною для птахів, коли потрапляє на їх пір’я:

«Адже птахи намагаються очиститися від нафти. Вони чистяться клювами, і нафта потрапляє в їх організм».

На муляжах йде демонстрація, як промивати пташине пір’я. Після промивки птахи проведуть кілька днів в клітках для відпочинку. На поточний момент допомога надана лише одній жертві:

«Тому важко знайти точне місце, де знаходяться забруднені птахи і негайно відправити туди рятувальників. Коли і якщо нафтова пляма наблизиться до берега, ми побачимо більше таких випадків».

Сильні вітри і неспокійні води стають на перешкоді пошукам уражених птахів. Спеціалісти чекають більш сприятливої погоди, щоби почати діяти.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG