Спеціальні потреби

Кіреєв знову відмовився відпускати Тимошенко з-під арешту


Кіреєв знову відмовився відпускати Тимошенко з-під арешту

У середу Печерський райсуд Києва продовжив допит свідків у справі Юлії Тимошенко, зокрема, розпочав допитувати свідків захисту. У такій ролі виступив на процесі соратник Тимошенко, перший віце-прем’єр її уряду та заступник по партії «Батьківщина» Олександр Турчинов.

Розповідаючи про «газове» засідання Кабміну 19 січня 2009 року, Турчинов повідомив, що ніхто з міністрів тоді не виступав проти підписання угод із Росією на умовах, про які домовилася прем'єр.

«Жоден не виступив з жорсткою позицією, жодної заяви про незгоду не було», - сказав Турчинов, який вів тодішнє засідання.

Соратник Тимошенко також перейшов у наступ, заявивши, що Тимошенко підписанням угод врятувала Україну і, що головною причиною «газової» кризи 2009 року була корупція в газовій сфері - діяльність на енергетичному ринку компанії РосУкрЕнерго. Доказом «газової» корупції, на його думку, може служити довіреність, видана главою РУЕ Дмитром Фірташем на ім'я міністра палива та енергетики Юрія Бойка, на право розпоряджатися часткою Фірташа в РосУкрЕнерго. Цей документ адвокат Тимошенко попросив долучити до справи. Суддя Кіреєв відмовив, посилаючись на те, що документ не завірений належним чином.

Свідчення на користь екс-прем’єрки дав також екс-міністр юстиції Микола Оніщук, який виступав у суді до Турчинова. Пояснення Оніщука щодо юридичної природи директив були туманні, як і законодавчі приписи з цього приводу. Як він заявив, українське законодавство чітко не встановлює, в якій формі повинні видаватися директиви на переговори. Це міг бути, наприклад, офіційний лист Тимошенко Дубині, оформлений у вигляді директив. Або, навпаки, директиви, оформлені як офіційний лист. Так чи інакше, за словами Оніщука, схвалювати директиви всім складом Кабміну не обов'язково.

У справі Тимошенко сьогодні мали свідчити також Віктор Ющенко, Віктор Пинзеник і Богдан Соколовський. Проте як повідомив на початку засідання суддя Кіреєв, цих свідків Генпрокуратура наразі розшукує. На таке зауваження свідки образились. Прес-секретар Ющенка Ірина Ванникова повідомила, що екс-президент письмово попереджав суд, що перебуває за кордоном. А колишній енергетичний радник Ющенка Соколовський заявив, що не ховається, а хворіє, і зажадав від суду вибачень.

А тим часом до суду продовжують надходити прохання відпустити Тимошенко з-під арешту. Таке звернення надіслав у середу глава українських греко-католиків архиєпископ Святослав (Шевчук). Як він зауважив, «Тимошенко належить до чільних державних та політичних діячів сучасної України, тому застосування щодо неї такого жорсткого заходу викликає значну суспільну напругу та поглиблення існуючих поділів».

До міжнародних голосів на захист Тимошенко долучилися у середу країни Вишеградської четвірки. Чехія, Угорщина, Польща та Словаччина виступили зі спільною заявою, назвавши арешт лідерки опозиції «неадекватним заходом».

Пояснень щодо арешту Тимошенко чекає також від України Росія. Це питання російська сторона запропонувала включити до порядку денного переговорів двох президентів Віктора Януковича і Дмитра Медведєва, що відбудуться 11 серпня в Сочі. Раніше на арешт Тимошенко Росія вже відреагувала заявою про законність «газових» угод.

Своєю чергою, дозволу на побачення з ув'язненою лідеркою опозиції чекають у посольстві Сполучених Штатів. Одразу після арешту, 6 серпня посольство США у Києві звернулося з проханням про можливість відвідувати Тимошенко в СІЗО. Як повідомили Голосу Америки у прес-службі амбасади, з Міністерства закордонних справ було отримано відповідь, що прохання передали до Печерського райсуду на розсуд Родіона Кіреєва.

А між тим Кіреєв далі не знаходить підстав для звільнення Тимошенко. Під кінець засідання у середу суддя оголосив, що відхиляє чергове - вже четверте після арешту - клопотання захисту про зміну запобіжного заходу. Зранку Кіреєв відмовився також задовольнити клопотання про відвід прокурорів.

Наступне засідання призначено на четвер 11 серпня.
XS
SM
MD
LG