Спеціальні потреби

Активісти громадських організацій погодили сьогодні створення коаліції «АнтиТабачник». Підписанти заявили про об’єднання зусиль у протидії міністру освіти і науки Дмитрові Табачнику і нарощуванні обурення його діями серед українців. «Коаліціянти» зауважили, що будуть шукати підтримки своїх ідей серед ЗМІ і політиків, і готові протистояти міністрові, якого вони називають «ворогом України», до кінця. Натомість свободівка Ірина Фаріон заявила, що вона самотужки протистоїть міністру краще за будь-які коаліції.

У День героїв представники громадських організацій зібралися у Домі письменника, щоб винести вирок головному, на їхню думку, антигерою України – міністру Дмитру Табачнику. Українці надто довго нічого не робили, в той час як він щоденно працював проти них, каже виконавчий координатор Всеукраїнського комітету захисту української мови Іван Лозовий.

Мене щоденно пригнічує те, що Табачник перебуває на своїй посаді, і мені стає легше від того, що я нагадую про це іншим
«Це – людина ідеологічно спрямована проти всього українського. Він цього не приховує. Кожен день його перебування на посаді – це ганьба для українців. Треба посилювати обурення з цього приводу у людей. Мене щоденно пригнічує те, що Табачник перебуває на своїй посаді, і мені стає легше від того, що я нагадую про це іншим», – заявив Радіо Свобода Лозовий.

Поки що чіткого плану дій у коаліції немає, однак вже за тиждень вони планують провести чергову акцію проти міністра Табачника. Сьогодні ж представники понад десяти громадських організацій прибули до Києва, щоб висловити побажання щодо діяльності коаліції. Серед присутніх були навіть стурбовані представники з діаспори, чиї права, як вони кажуть також порушив Табачник.

«Міністерство Табачника робить нам безперервні перепони. Минулого року вони примусили, прирівнявши всіх закордонних українців до громадян України, здавати екзамени на рівні з тими дітьми, що вчаться тут. Цього року він примусив усіх українських дітей за кордоном пред’являти посвідчення про статус закордонних українців. Цей статус мають всього 7 тисяч українців на весь світ. Тобто пільгу він перекреслив», – скаржиться заступник голови Української всесвітньої координаційної ради Ольга Кобець.

Він справді кат, він не ухвалює рішення – він тільки виконавець
Рішуче проти діяльності міністра виступили також письменник Олег Пантюк та народний депутат Олександр Бригинець. Останній взагалі назвав Табачника «катом». «Він справді кат, він не ухвалює рішення – він тільки виконавець. За цим стоїть хтось інший, проти кого ми реально виступаємо», – зазначив Бригинець.


Фаріон похвалила сама себе

Підписанти, серед яких – Всеукраїнський комітет захисту української мови, Київське товариство політичних в’язнів і репресованих, Інститут державності та демократії, рух «Не будь байдужим» та інші – наголосили, що хотіли б залучити до дій якомога більше ЗМІ та політичних діячів, які могли б презентувати думки коаліції в парламенті і в народі. Зокрема, під час круглого столу звучало й ім’я народного депутата від «Свободи» Ірини Фаріон.

Сама ж Фаріон пізніше у коментарі Радіо Свобода сказала, що її самостійна діяльність дає більше результатів, ніж будь-які коаліції, однак щодо діалогу з активістами готова подумати.

Те, що робить Фаріон усією своєю діяльністю в освітній і гуманітарній царині, – це вже є ціла опозиція проти Діми Табачника
«Тільки яскраві індивідуальності рухають світом. Те, що робить Фаріон усією своєю діяльністю в освітній і гуманітарній царині, – це вже є ціла опозиція проти Діми Табачника», – похвалилася політик.

Я боюсь, що цю кампанію слід розглядати не як кампанію «проти Табачника», а як компанію «замінити Табачника на Фаріон»
Саме потенційна присутність Фаріон у коаліції найбільше лякає політолога Михайла Погребінського. Експерт сказав, що боїться наслідків такої кампанії, де буде присутня свободівка. «Я багато речей, які відбуваються під керівництвом Табачника не схвалюю,але в мене є сумніви і щодо тих, хто зібрався. Я боюсь, що цю кампанію слід розглядати не як кампанію «проти Табачника», а як компанію «замінити Табачника на Фаріон», – зазначив він.

Раніше політолог вже робив заяву про те, що Фаріон готують на зміну Табачнику і що вона нині найбільш реальний кандидат на цю посаду.
Передрук з "Радіо Свобода"

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG