Спеціальні потреби

В ООН попередили про наближення гуманітарної кризи в Афганістані


На фото: підняття прапору Афганістану на військовій базі у країні

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців попереджає про наближення гуманітарної кризи в Афганістані, оскільки ескалація конфлікту призводить до збільшення людських страждань і переміщенням цивільного населення.

За оцінками УКВБ, з січня 2021 роки всередині країни вимушено переселилися 270 000 афганців. Це в основному пов'язано з небезпечними умовами і насильством. В результаті, загальна кількість переміщених осіб перевищила 3,5 мільйона чоловік.

«Нездатність досягти мирної угоди в Афганістані і зупинити насильство призведе до подальшого переміщення населення всередині країни, а також до сусідніх країн і не лише», - попередив прес-секретар УВКБ Бабар Балок на брифінгу в Женеві.

Близько 90 відсотків переміщених афганців приймають Іран і Пакистан, де знаходяться в цілому більше двох мільйонів афганських біженців.

УВКБ готове надати гуманітарну підтримку всім приймаючим країнам.

«Ми наполегливо закликаємо міжнародну спільноту посилити підтримку уряду і народу Афганістану і його сусідів у цей критичний момент», - підкреслює відомство, відзначаючи, що поки вдалося зібрати лише 43 відсотки з 337 мільйонів доларів, запитаних УВКБ на гуманітарні зусилля в Афганістані.

Між тим у вівторок міністр оборони США подякував колишньому командувачу сил США в Афганістані генералу Скотту Міллі за успішне виведення американських військ із країни. Міністр оборони США Ллойд назвав виведення "історичним".

Критики Байдена називають рішення про завершення виведення військ із Афганістану помилковим. Так політичний оглядач Елі Лейк заявив днями, що ситуація в Афганістані перетвориться на "різанину".

Дивіться також: Джордж Кент розпочав роботу у Києві в якості тимчасового повіреного у справах США

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG