Спеціальні потреби

Актуально

ООН: Починають надходити повідомлення про згвалтування хлопчиків та чоловіків в Україні 

Спеціальна сесія Ради ООН з прав людини у Женеві на тему гуманітарної ситуації в Україні. REUTERS/Denis Balibouse

Офіс Комісара ООН з прав людини вивчає інформацію про випадки сексуального насильства на українських територіях, які перебували під окупацією російських військових.

Про це заявила Мішель Башеле, Верховна Комісарка ООН з прав людини під час 34-сесії спеціальної сесії Ради з прав людини, присвяченій “погіршенню гуманітарної ситуації в Україні внаслідок російської агресії”.

Вона також повідомила, що останнім часом її офіс отримує повідомлення про згвалтування росіянами не лише дівчаток і жінок в Україні, але й хлопчиків та чоловіків.

“Мій офіс зараз перевіряє інформацію щодо сексуального насильства. І вже підтвердив десятки випадків по всій країні. Мене турбують заяви щодо сексуального насильства у Київському регіоні, на територіях, що перебували під окупацією російських військ. Там були випадки згвалтуваль та вбивств жертв насильства та їхніх родичів. Ті, хто вижив, неохочі розповідають про цей досвід через страх та стигму. Жертвами найчастіше є жінки та дівчатка. Між тим, починають з'являтися випадки, коли це хлопчики та чоловіки”, - заявила у своїй доповіді Верховна Комісарка ООН з прав людини Мішель Башеле.

Незліченні порушення прав людини та гуманітарних прав на території України у деяких випадках можуть вважатися військовими злочинами, - заявив під час цієї ж сесії голова Координаційного комітету ООН зі спеціальних процедур Віктор Мадригал-Борлос.

“Ми вражені тривожними повідомленнями про порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини, які в деяких випадках можуть бути військовими злочинами”, - зазначив він.

За його словами, 13 мільйонів українців на сьогодні ризикують стати жертвами російських військових. Представник ООН закликав до припинення нападів на цивільних громадян в Україні.

“За нашими оцінками, 13 мільйонів людей, що застрягли в регіонах, постраждалих внаслідок конфлікту, перебувають під високим ризиком. Їхні життя та їхня безпека під загрозою, і вони значною мірою не мають доступу до життєвонеобхідної допомоги. Ми засуджуємо напади на цивільних громадян і закликаємо негайно їх припинити”, - заявив Мадригал-Борлос.

Він також закликав “детально, незалежно та ефективно розслідувати” всі порушення прав людини та гуманітарних прав на території України, і додав, що винні мають понести відповідальність.

“Світло має бути пролите на страждання українців, і відповідальні за це мають бути виявлені”, - сказав Віктор Мадригал-Борлос. Він закликав ООН вжити конкретних дій, щоб зупинити насильство проти цивільного населення України.

У четвер, 12 травня, Рада ООН з прав людини проголосувала за поглиблення розслідування ймовірних порушень прав з боку російських військ в Україні. Проголосована на позачерговому засіданні ради постанова закликає слідчих зосередити зусилля на подіях під Києвом, на Чернігівщині, районах Харківської та Сумської областей, які були окуповані російськими військами. Тридцять три країни – члени ради підтримали цей захід, і лише дві країни — Китай та Еритрея — проголосували проти.

Раніше Голос Америки повідомляв, що Моніторингова група ООН в Україні заявила, що велика кількість порушень, які ймовірно вчиняють російські війська в Україні, можуть вважатися воєнними злочинами.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG