Спеціальні потреби

Актуально

ООН починає відновлювати роботу у звичайному режимі. Перша фаза відкриття запланована на 20 липня  

Засідання ООН

Вперше з початку пандемії та зміни режиму роботи на онлайн, в будівлі Організації об’єднаних націй відбулося справжнє засідання.

Члени Ради безпеки, яка складається лише з 15 членів, зустрілися для голосування та прийняття рішень. Аби забезпечити дотримання правил соціального дистанціювання, зустріч відбулася у залі економічної та соціальної ради. Цьому рішенню передувало значне покращення епідеміологічної ситуації з коронавірусом в Нью-Йорку.

Повернення до звичного формату ініціювала Німеччина, яка головує в Радбезі в липні 
Каже Олег Ніколенко, речник Постійного представництва України при ООН

Як пояснив «Голосу Америки» Олег Ніколенко, віце-голова комітету ООН з інформації та речник Постійного представництва України при ООН, повернення до звичного формату ініціювала Німеччина, яка головує в Радбезі в липні. «Для Німеччині було важливо повернутися в ООН та продемонструвати, що Рада безпеки працює і здатна виконувати свої мандати», - пояснює він.

Фізичні зустрічі завжди набагато ефективніші додає речник, адже під час онлайн засідань часто пропадає зв`язок. Є й інші технічні складнощі, зокрема щодо процедури прийняття рішень. Зі стартом карантину голосування перейшло у дистанційний режим та займало досить тривалий час. Членам делегацій надавалася мінімум доба, аби подати рішення у письмовій формі.

«Вчора Радбез повернувся до звичного формату: відкритого голосування руками, що дозволило оперативно прийняти багато важливих рішень», - пояснює Ніколенко. Він не виключає, що і подальші засідання Радбезу будуть відбуватися у стінах ООН.

На 20 липня запланована перша фаза відкриття самої будівлі ООН

Також на 20 липня запланована і перша фаза відкриття самої будівлі ООН. Якщо наразі у її приміщенні працює близько 200 осіб, які забезпечують охорону та роботу делегацій онлайн, з понеділка їхня кількість збільшиться удвічі. Проте це лише 10% від звичної кількості працівників та відвідувачів ООН. Ніколенко також додає, що поки рано говорити про відновлення фізичних засідань Генеральної асамблеї. «Якщо ми говоримо про широкий формат зустрічей – це більш складне рішення. Тут потрібно більше часу, інформації та аналітики», - пояснює він.

Засідання ООН
Засідання ООН

Досі не прийнято остаточне рішення і про те, яким буде формат відкриття нової 75-ої сесії Генеральної асамблеї ООН. Наразі лише відомо, що воно не буде переноситися і відбудеться 15 вересня.

Кілька тижнів тому голова 74-ой сесії Генасамблеї ООН Тіджані Мухаммад-Банде звернувся до країн-учасниць з пропозицією провести заплановану сесію в онлайн-режимі через пандемію COVID-19. Проте, за словами Ніколенка, не всі держави підтримують цю ініціативу. «Тому це питання зараз активно обговорюється», - каже він.

Засідання ООН
Засідання ООН

Дипломат не виключає, що глави держав та урядів все ж таки не будуть присутні особисто. Їхні традиційні виступи будуть записані на відео та транслюватимуться на екранах в залі Генасамблеї. Остаточне рішення щодо формату буде прийнято в найближчі кілька тижнів.

Нагадаємо, штаб квартира ООН закрилася для відвідувачів на перейшла на дистанційний та онлайн формат роботи 11 березня.

Дивіться також: Президент Трамп оголосив нові санкції проти Пекіну та заявив про кінець особливих відносин із Гонконгом

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG