Спеціальні потреби

Актуально

«Ми очікуємо збільшення внутрішніх і зовнішніх переміщень людей через війну в Україні», - Міжнародна організація з міграції

Рада Безпеки на своєму засіданні заслухала оновлення інформації щодо українських біженців та внутрішньо переміщених осіб

19 квітня Рада Безпеки ООН вчергове обговорила ситуацію щодо українських біженців та внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, заступниця Верховного комісара ООН з питань біженців Келлі Клементс, повідомила, що наразі майже 5 млн українців були змушені покинути свою країну. Ще понад 7 млн стали переміщеними особами в Україні. За оцінками ООН, ще 13 млн перебувають у найбільш постраждалих районах, багато з них не можуть пересуватися та практично не мають змоги отримати допомогу.

За словами Клементс, коли два тижні тому Верховний комісар ООН з питань біженців відвідав Україну, він говорив з українським урядом про збільшення прямої грошової допомоги, щоб можна було охопити 360 тис. найбільш незахищених українців всередині країни. Управління Верховного комісара зараз підписує угоди з трьома ключовими міністерствами, що дозволить продовжити надавати підтримку тим, кому вона потрібна. «Ми продовжуватимемо розширювати нашу рятівну допомогу внутрішньо переміщеним особам по всій Україні, особливо в центрі та на сході, де розгортається жорстока гуманітарна криза. Для цього потрібні не лише ресурси, а й безпечний та безперешкодний доступ до людей, які потребують допомоги», - наголосила вона.

За оцінками ООН, 13 млн українців перебувають у найбільш постраждалих районах, багато з них не можуть пересуватися та практично не мають змоги отримати допомогу

Клементс вчергове відмітила, що переважна більшість біженців та переміщених осіб – жінки та діти, і ризик гендерного насилля, торгівля людьми та сексуальної експлуатації – надзвичайно високий. «Вже надходить інформація про осіб, які звертаються до переселенців із надто хорошими, щоб бути правдою, обіцянками роботи та проживання. Перші виявлені випадки торгівлі людьми підтверджують, що наші прогнози здійснюються», - додала вона.

У засіданні також взяв участь і генеральний директор Міжнародної організації з питань міграції Антоніо Віторіно. За його словами, більше 12 млн українців вже були змушені залишити свої домівки з початку війни. Згідно з останньою оцінкою матриці відстеження переміщення МОМ, 7,1 млн з них всередині країни. Він також додав, що до кінця тижня МОМ матиме оновлені дані. «Ми як і раніше глибоко стурбовані продовженням погіршення гуманітарної ситуації в Україні, і очікуємо збільшення внутрішніх і зовнішніх переміщень. Я закликаю сторони конфлікту виконувати свої зобов’язання за міжнародним гуманітарним правом щодо захисту цивільних осіб, їхніх домівок та цивільної інфраструктури», - заявив він.

Він також звернув увагу, що в ситуації масового переміщення до 30% людей зіштовхуються з психологічними та ментальними проблемами. І оскільки війна продовжується, психосоціальні потреби, безсумнівно, будуть зростати. Тому МОМ зараз розширює свої зусилля щодо вирішення цих питань в Україні та в сусідніх країнах: «Починаючи від навчання спеціалістів з надання першої психологічної допомоги до розширення можливостей наших гарячих ліній», - пояснив він.

Віторіно також зазначив: досвід МОМ демонструє, що пряма допомога готівкою є одним з найбільш ефективних способів надання допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам.

Лінда Томас-Грінфілд, постійна представниця США при ООН, свій виступ розпочала з новини про вбивство у Маріуполі представників благодійного фонду Caritas International. «Я зустрічалася з працівниками Caritas, коли була у регіоні, і бачила, як вони рятують життя. Їхня смерть трагічна і неприйнятна. Працівники гуманітарних організацій рятують життя. Вони - неупереджені. І їх треба захищати, а не обстрілювати», - заявила посолка. Також вона відзначила про потребу проведення роз’яснювальних кампаній щодо протидії торгівлі людьми.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця свій виступ розпочав з історії 3-річного Мирона, який постраждав від ракетних обстрілів Львова. «Його родина залишила схід, аби вберегти дитину від російський обстрілів. Проте у російських ракетних ударів в Україні немає кордонів», - додав він.

Кислиця також згадав про те, що російський президент надав 64 мотострілецькій бригаді звання гвардійської. «За так званий «масовий героїзм доблесть, наполегливість та мужність». Нагадаю, що це та бригада, яка мала «взяти» Київ, згідно з російськими планами. Їхні плани провалилися, і вони провели майже місяць у Бучі. Місяць, який став часом терору проти цивільних. Це російська інтерпретація героїзму та сміливості – вбити сотні беззбройних цивільних, ґвалтувати десятки жінок та дівчат», - заявив він.

Він також закликав Раду Безпеки терміново застосувати свої повноваження відповідно до Статуту ООН, щоб врятувати невинних мирних жителів Маріуполя та інших східних міст, які залишаються заручниками «кривавих військових фантазій Путіна».

Понад 500 тис. українців, у тому числі 121 тис. дітей, були примусово перевезені на територію Росії
Сергій Кислиця, постпред України при ООН

Український постпред також додав, що російські окупанти продовжують примусово переправляти українців з окупованих територій Донбасу до Росії. «Щонайменше 20 тис. українців утримуються у фільтраційних таборах на лінії Мангуш-Нікольське-Ялта, близько 5-7 тис. – у фільтраційному таборі села Безіменне Донецької області. За наявною інформацією, громадяни України відправляються в економічно депресивні регіони Російської Федерації, зокрема північні області та острів Сахалін. Українці отримують документи про заборону виїзду з регіонів Росії на два роки», - повідомив він.

В цілому ж за словами Кислиці, на сьогодні понад 500 тис. українців, у тому числі 121 тис. дітей, були примусово перевезені на територію Росії. «Такі дії російських загарбників можна кваліфікувати як викрадення людей. Вони потребують рішучої реакції міжнародного співтовариства, насамперед відповідних структур ООН», - заявив Кислиця.

Всі новини дня

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

NYT: У розвідці США кажуть про причетність України до загибелі Дугіної. Київ відкидає звинувачення

Російській ультраправий ідеолог Олександр Дугін під час поховання доньки Дар'ї, Москва, 23 серпня 2022. REUTERS/Maxim Shemetov

Спецслужби США вважають, що вибух автомобіля, в результаті якого загинула донька російського ультраправого ідеолога Олександра Дугіна, був санкціонований окремими представниками українського уряду, напередодні написала газета The New York Times із посиланням на неназваних посадовців.

За даними джерел журналістів, Сполучені Штати не брали участі в підготовці нападу, не знали про нього і виступили б проти, якби з ними проконсультувалися. У матеріалі йдеться, що досі незрозуміло, хто погодив вбивство, і чи вважає американська розвідка, що президент України Володимир Зеленський знав про цю операцію.

У відповідь виданню радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність Києва до вибуху, пояснивши, що вбивство Дугіної не мало б для України "тактичної або стратегічної" мети.

Речник Державного департаменту Нед Прайс 22 серпня не назвав ймовірних замовників чи виконавців нападу і заявив, що США однозначно засуджують навмисні напади на мирних жителів будь-де. Посадовці Держдепу, Ради з нацбезпеки, Пентагону й ЦРУ відмовились коментувати повідомлення, пише NYT.

У своїй статті NYT також підкреслює, що в останні дні Вашингтон вкотре наголосив на підтримці України. "Голос Америки" повідомляв про телефонну розмову президентів Байдена і Зеленського.

Нині російські медіа повідомили, що Кремль "позитивно відреагував" на публікацію NYT. "Хочеться вірити, що визнанням причетності України до вбивства Дугіної США не намагаються відхреститись від майбутніх злочинів Києва", - сказав речник Дмитро Пєсков. ФСБ Росії 22 серпня звинуватила у вбивстві громадянку України, яка нібито виїхала до Естонії.

Олександр Дугін – один із ідеологів "руського міра", він виступав за введення російських військ в Україну та окупації практично всієї її території. Вважається, що ідеї Дугіна впливають на політику Кремля. Дар’я Дугіна поділяла ідеї батька і займалася громадською діяльністю. Припускають, що малось на меті вбивство не Дугіної, а її батька, пишуть медіа.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", The New York Times, "Українська правда"

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG