Спеціальні потреби

Суд завершив допит свідків у справі Юрія Луценка


Юрій Луценко

Читання вголос свідчень тих, хто не прийшов до Печерського суду - так завершився один із етапів розгляду справи Луценка. Загалом, суд викликав 148 свідків з боку обвинувачення, але з’явилося тільки 88. Тепер в суді досліджуватимуть письмові матеріали справи.

Позитивно оцінює стадію допиту сторона обвинувачення у справі екс-міністра. Прокурор Дмитро Лобань зазначає, що свідки підтвердили обставини інкримінованих злочинів та погодились із своїми свідченнями у прокуратурі.

“Свідки підтвердили як фактичні обставини інкримінованих злочинів, так і свої показання, надані на досудовому слідстві”, заявив державний обвинувач.

Раніше Дмитро Лобань заявляв, що інформація, яка поширюється захистом щодо підтасування свідчень у прокуратурі, є хибною і лише спотворює громадську думку.

По-іншому оцінює перебіг суду захист колишнього міністра внутрішніх справ. Адвокати Луценка впевнені, що більшість свідчень були написані в прокуратурі без відома свідків. На це вказують і численні відмови свідків у суді проти власних досудових показань. Також існує відео прихованою камерою, де видно, як представник прокуратури “інструктує” свідка напередодні суду.

Захист не погодився із рішенням суду дочитати показання свідків, які не з’явилися. На думку адвоката Олексія Баганця, суд може зробити це, тільки, коли їх явка неможлива. Проте жодних причин не було названо. “Суд прийняв рішення зачитати показання свідків, дані на досудовому слідстві, не встановивши причини їх неявки, не заслухавши думку учасників процесу, а тому не мав законних підстав для цього”, впевнений захисник. Натомість Юрій Луценко зауважив, що цей суд “може слухати і без свідків, і без підсудних, і взагалі, його вже можна закривати”.

До того ж, під час наступного етапу суду Юрій Луценко помітив ще одне порушення. Екс-міністр заявив, що один із документів був сфабрикований. А саме - копія листа з МВС на Кабмін про зарахування стажу Леоніду Приступлюку на цивільних посадах до стажу служби в правоохоронних органах. Юрій Луценко зазначив, що такі копії не приймаються в судах, а ця копія невідомого походження. “Він сфабрикований Генпрокуратурою на першому ж ксероксі”, впевнений екс-міністр. Суддя Сергій Вовк пообіцяв дізнатися про походження документа.

Як і раніше, захисники Юрія Луценка впевнені, що прискорення судового процесу означає очікування рішення Європейського суду з прав людини. Адвокат Олексій Баганець переконаний, що рішення буде на користь колишнього міністра, але воно не зможе вплинути на ситуацію Юрія Луценка, якщо йому винесуть вирок раніше.

Також на наступному засіданні захист планує подати клопотання щодо зміни арешту на інший захист. Спиратимуться адвокати на резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи, яка була прийнята у четвер, 26 січня. В резолюції містяться заклики звільнити представників української опозиції, зокрема, через поганий стан здоров’я. Адвокати сподіваються, що в суді прислухаються до порад Ради Європи.

XS
SM
MD
LG