Спеціальні потреби

Актуально

Кабмін буде боротися із дискримінацією за вказівкою ЄС

«Расизму і сексизму – ні» хоче сказати український Кабінет міністрів. Відповідний законопроект нещодавно було зареєстровано у парламенті. Правда, роблять це політики не з власної волі, а з волі Євросоюзу. Антидискримінаційне законодавство – необхідна умова від європейців, щоб отримати безвізовий режим.

Ініціатором законопроекту зазначений прем’єр-міністр Микола Азаров. В поясненні вказується, що саме визначення поняття, що таке дискримінація, допоможе запобігти і протидіяти випадкам расизму. Перший заступник міністра юстиції Інна Ємельянова пояснила, що наразі в Україні визначення дискримінації не пояснюється.

«На сьогодні в законодавстві України відсутній законодавчий акт, в якому було б чітко сформульовано визначення поняття «дискримінація» та визначено форми дискримінації. Це, у свою чергу, ускладнює належне забезпечення правового механізму протидії цьому явищу в країні», - говорить Інна Ємельянова.

Запропонований документ визначає дискримінацію як «рішення, дію чи бездіяльність, що спрямовані на обмеження або привілеї щодо окремої особи чи групи осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку та інших ознак, якщо вони унеможливлюють визнання і реалізацію на рівних підставах прав і свобод людини і громадянина». За законопроектом, особа, яка вважає, що до неї застосовують дискримінацію, може звернутися до суду чи до омбудсмена.

Проти законопроекту вже виступив ряд представників неурядових організацій. Зокрема, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна», який судився із ініціатором нового закону за його дискримінаційні висловлювання. На думку президента центру Катерини Левченко, визначення поняття дискримінації у документі досить вузьке. Наприклад, фразу прем’єр-міністра Миколи Азарова, що жінкам не місце в політиці, можна розцінити як «оціночне судження», а не як дискримінацію, зазначила Катерина Левченко.

Коаліція з протидії дискримінації в Україні також має ряд зауважень до документу. Активісти вважають, що законопроект лише призведе до більшої правової невизначеності. Сам документ не доведений до ладу, в тексті не врахований європейський досвід, якого достатньо у сфері протидії дискримінації, впевнений координатор коаліції Сергій Пономарьов. Наприклад, до переліку ознак, за якими можна дискримінувати особу, у новому документі не додані інвалідність, стан здоров’я, сексуальна орієнтація, належність до політичних партій чи інших об’єднань, тощо.

Українці загалом вважають, що антидискримінаційне законодавство країні потрібне. Наприкінці квітня Київський міжнародний інститут соціології оприлюднив дані дослідження, за яким 53,9% українців вважають, що закон про захист від дискримінації потрібний, а 22,6% - навпаки, що не потрібний. Більшість (49,9%), втім, погоджується, що дискримінація все ж таки в Україні існує. Найчастіше вона відбувається за віковою ознакою - 25,7%.

Всі новини дня

Засідання Радбезу щодо ситуації на Запорізькій АЕС: заяви США, МАГАТЕ. Відео

Засідання Радбезу щодо ситуації на Запорізькій АЕС: заяви США, МАГАТЕ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

У Нью-Йорку відбувається засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації на Запорізькій АЕС.

98% українців вірять у перемогу – нове опитування. Відео

98% українців вірять у перемогу – нове опитування. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

98% українців впевнені у перемозі у війні, понад 90% схвалюють роботу президента Зеленського. Такими є результати нового опитування українців, проведеного Міжнародним республіканським інститутом США.

Рада безпеки ООН розпочала засідання, присвячене ситуації на ЗАЕС. Відео

Рада безпеки ООН розпочала засідання, присвячене ситуації на ЗАЕС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:25 0:00

Рада безпеки ООН розпочала засідання, присвячене ситуації на Запорізькій атомній електростанції. Засідання скликала Росія через, як зазначається, удари по Запорізькій АЕС. Серед ключових спікерів – генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Про засідання у штаб-квартирі ООН – Ірина Соломко.

27 країн у Копенгагені обговорили шляхи посилення військової підтримки України. Відео

27 країн у Копенгагені обговорили шляхи посилення військової підтримки України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:11 0:00

27 країн у четвер у Копенгагені обговорили шляхи посилення військової підтримки України у її протистоянні російській агресії.

Росія заперечує українську атаку і руйнування в Криму, супутникові знімки і експертні думки доводять протилежне

Супутниковий знімок руйнувань на військово-повітряній базі в Саках, Крим, 10 серпня 2022 року. Фото зроблене 11 серпня 2022 року. AP/Maxar Technologies

Російська влада продовжує заперечувати причетність України до вибухів у Криму. Також Росія заперечує, що під час вибухів були пошкоджені літаки і стверджує, що вибухи на базі у вівторок були випадковими. Втім супутникові знімки доводять, що вибухи в Криму були не випадковими і демонструють справжній масштаб руйнувань.

За версією, яку представник російського оборонного відомства озвучив російському державному агентству новин «РІА Новости», головною причиною вибуху на Сакському аеродромі називають «лише порушення вимог пожежної безпеки» та зауважують, що «фактів навмисного підриву боєприпасів немає».

Супутникові знімки спростовують подібні заяви. Знімки, опубліковані незалежною супутниковою компанією Planet Labs, показали три майже ідентичні кратери на російській авіабазі в Саках. База на південно-західному узбережжі Криму зазнала значних ушкоджень від пожежі, на якій чітко видно обгорілі рештки щонайменше восьми знищених бойових літаків.

Україна публічно не взяла на себе відповідальність за напад і не повідомила, як саме він був здійснений. «Відповідь дуже чітка і коротка, я думаю, що російські військові на цій базі порушили дуже просте і відоме правило: не куріть у небезпечних місцях», - заявив під час спільної прес-конференції із міністром оборони Великої Британії Беном Воллесом міністр оборони України Олексій Резніков.

«Немає абсолютно жодного сумніву, що вибухи були спричинені не випадковою детонацією, а за атакою стояли українські сили або диверсанти», – заявив генерал Бен Годжес, колишній командувач збройними силами США в Європі.

Немає абсолютно жодного сумніву, що вибухи були спричинені не випадковою детонацією, а за атакою стояли українські сили або диверсанти
Бен Годжес, колишній командувач збройними силами США в Європі

Головний аналітик групи S&P Global Market Intelligence у Лондоні, Велика Британія Алекс Кокчаров розповів в коментарі Polygraph.info, що вибухи в Криму були скоріш за все спричинені використанням українськими силами «або балістичних ракет малої дальності «Грім-2» вітчизняного виробництва, або неідентифікованої західної системи чи модифікованих літальних апаратів без екіпажу (БПЛА) з боєприпасами».

Видання The Washington Post процитувало українського урядовця, який заявив, що українські спеціальні сили здійснили атаку на російську авіабазу в окупованому Криму. «Ця атака відзначає драматичну ескалацію майже шестимісячної війни, демонструючи здатність українських військ завдати удару далі за лінії фронту, ніж вважалося раніше», - йдеться у матеріалі видання.

Підтверджують інформацію про згорілі автомобілі та літаки і пости в соцмережах, правдивість яких була верифікована аналітикою з відкритих джерел.

Як саме була здійснена атака, залишається загадкою. Деякі українські чиновники цитували припущення, що це могла бути диверсія. Але майже однакові ударні кратери та одночасні вибухи, схоже, вказують на залп нової далекобійної зброї, здатної ухилитися від російської оборони.

Ця база знаходиться далеко за межами радіусу дії ракет, які, за заявами західних країн, вони наразі відправляють в Україну, але в межах радіусу дії більш потужних версій, яких прагнув Київ. Україна також має власні ракети класу «земля-корабель», якими теоретично можна вражати наземні цілі.

Дивіться також: Американські експерти: Що сталося на кримській військовій базі? Відео

Американські експерти: Що сталося на кримській військовій базі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:54 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG