Спеціальні потреби

Свідки у справі Луценка говорять про розбіжності у протоколах


Свідки у справі Луценка говорять про розбіжності у протоколах

На судовому засіданні по справі екс-міністра МВС Юрія Луценка триває допит слідків. Як стверджують представники «Народної самооборони», вже п'ятеро заявили про неточності між даними, які записані у протоколах Генпрокуратури та тим, що свідки говорили насправді. Cвідки, які заперечують свої слова, є одним з основних підтверджень вини Юрія Луценка.

Так, колишній начальник департаменту роботи з персоналом МВС України Микола Курко на допиті у понеділок заявив, що вказівок від Луценка про призначення Леоніда Приступлюка не отримував. В той час, коли в протоколах з допитів у Генпрокуратурі зафіксовано, що такі вказівки були.

В текстах допитів перефразовані й окремі вислови свідків заявив захисник Луценка Олександр Баганець. Зокрема, замість вживання Курком вислову «ротація кадрів у міністерстві», у протоколі було вказано «чистка кадрів». На що свідок Микола Курко прокоментував: «Це якийсь сталінський термін, я не повинен був би вживати такого», повідомляє прес-служба «Народної самооборони».

Вживання вислову «чистка кадрів» заперечив і заступник начальника управління МВС Валерій Марецький, який за Луценка був старшим оперуповноваженим з особливих доручень Департаменту розвідувально-пошукової діяльності. Свідок також заперечив те, що отримував вказівки про призначення Леоніда Приступлюка на посаду водія від Луценка.

Через розбіжності у протоколах Юрій Луценко заявив клопотання про відвід прокурора Антона Зінченка, але суд його відхилив.

Коментуючи судове засідання в понеділок, екс-міністр МВС Юрій Луценко зазначив, що по першому епізоду «ключова ланка звинувачення Генпрокуратури остаточно розсипалася».

Наразі суд має допитати ще 141 свідка. Нагадаємо, що екс-міністру звинувачують у перевищенні службових повноважень, тощо. Інкримінують Луценку і незаконне працевлаштування до МВС свого водія Леоніда Приступлюка.

На минулому тижні представник фракції «Наша самооборона» Геннадій Москаль зареєєстрував у Верховній Раді законопроект, який пропонує зміни кримінально-процесуального кодексу України. В першу чергу, документ планує звільнити політичних діячів від кримінальної відповідальності, якщо в їхніх діях немає корисливих мотивів.

Напередодні комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що не вважає ані Тимошенко, ані Луценко політв'язнями. Про це він сказав у інтерв'ю «Коммерсант-Украина». Штефан Фюле уточнив, що в Україні «виникають питання про якість законодавства і про рівень незалежності судової системи».

«У той же час ми бачимо, що ваша влада докладає зусилля для виправлення існуючих недоліків», - додав комісар.


Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG