Спеціальні потреби

Над Луценком відновили суд


Юрій Луценко

У Печерському райсуді відновили розгляд справи екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка після тривалої перерви. У середу суд встигнув опитати 3-х свідків з боку звинувачення.

Перші свідки, як і більшість інших, зазначили, що на них не тиснули у прийнятті рішення про виділення житла водію Луценка. Також вони зазначили, що особисто Юрія Луценка побачили тільки на судовому засіданні.

Третім свідком став колишній заступник начальника Департаменту розвідувально-пошукової діяльності МВС Олексій Костенко. За часів головування Луценка Олексія Костенка звільнили з органів внутрішніх справ під час розслідування вбивства журналіста Ґеорґія Ґонґадзе. На думку Юрія Луценка, через все це у свідка існує особиста неприязнь до екс-міністра.

Натомість Олексій Костенко зазначив, що не має негативного ставлення до підсудного, проте підтвердив, що водій Луценка Леонід Приступлюк отримав житло незаконно. За словами Костенка, відповідну вказівку від екс-міністра отримав його тогочасний начальник.

Поки триває суд, прихильники Юрія Луценка збирають підписи на захист колишнього міністра. Окреме відкрите звернення до президента Віктора Януковича готує і Українська Гельсінська спілка з прав людини. У тексті заяви правозахисники вимагають припинити політичні переслідування та згадують справи Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка. Зокрема, звертають увагу, що порушення фундаментальних принципів демократії привели до “фактичного зриву життєво важливого процесу євроінтеграції та матимуть катастрофічні наслідки для держави”.

Також правозахисники звернули увагу на безпідставний арешт та продовження строків тримання під вартою Юрія Луценка. До того ж Гельсінська спілка окремо зазначила про перехід судових засідань у цій справі.

“В суді над Луценком свідки заявляють про допити після завершення слідства, про перекручення їхніх показань, про те, що їм слідчий казав, що мають написати. Це вкрай серйозні звинувачення, проте їх відмовляються перевірити, як генпрокурор, так і суддя”, - йдеться у заяві.

Резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи щодо України, яку озвучать наприкінці січня, також містить заяви щодо екс-міністра внутрішніх справ. Так, Рада Європи висловила занепокоєння станом здоров’я Юрія Луценка та Валерія Іващенка, яке не може покращитися у СІЗО.

“Враховуючи відсутність законного обґрунтування їх тримання під вартою, а також дуже малий ризик, що вони сховаються від правосуддя, Луценко та Іващенко мають бути негайно звільнені з-під варти”, - заявили в резолюції по Україні.

XS
SM
MD
LG