Спеціальні потреби

ОПЕК не домовився про збільшення видобутку нафти


З початку року ціни на нафту у світі зросли на 25%. Чимало експертів вважають, що подальше зростання ціни може підірвати хиткий баланс у світовій економіці і спровокує чергову кризу. Тому всі очікували, що ОПЕК, на нараді у Відні, домовиться про збільшення видобутку нафти, що, у свою чергу, призведе до зменшення її ціни. Фінансовий аналітик Стефан Шульмейстер був майже переконаний, що відповідне рішення буде досягнуто:

«Чому ОПЕК має це зробити? Тому, що економічні новини зі США і Європейського Союзу стали більш негативні і песимістичні».

Представники Саудівської Аравії переконували, що збільшення видобутку нафти на півтора мільйона барелів в день і подальше зниження цін матиме позитивний довготривалий ефект на світову економіку. Це гарантує стабільний дохід для членів ОПЕК. Втім Іран, Венесуела, Лівія, Алжир та деякі інші країни наполягали, що вони не збираються субсидувати Захід, оскільки мають чимало власних внутрішніх проблем в економіці, які мусять вирішувати негайно.

Генеральний секретар ОПЕК Абдула Аль-Бадрі так пояснив мотивацію цих країн:

«Інфляція, ріст безробіття, зростання внутрішнього боргу і зменшення виробництва – приносить цим країнам багато непевності. І тому їм важко приймати певні рішення».

Частина країн, що входить в ОПЕК хоче виправити власні економічні проблеми за рахунок високих цін на нафту. А стабілізація світових ринків не є для них основним завданням. Експерт Александр Погел вражає, що заворушення на Близькому Сході та в Північній Африці ще більше підштовхнули ОПЕК до отримання короткотермінової вигоди:

«Арабська весна призвела до бюджетних проблем у деяких країнах. Їхні витрати збільшились. Тому країни-експортери намагаються закрити дірки в бюджеті за рахунок вищих цін на нафту».

Саудівська Аравія та інші члени ОПЕК, що виступила на її боці, переконують опонентів, що неконтрольований ріст цін на нафту може принести експортерам більше шкоди, ніж вигоди. Користувачі скоротять споживання нафти або ж взагалі перейдуть на альтернативні джерела енергії. Саудівська Аравія, яка володіє найбільшим запасом нафти серед усіх членів ОПЕК вже заявила, що готова самостійно збільшити видобуток нафти, щоб знизити ціни на чорне золото і заспокоїти світові ринки.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG