Актуально
Опозиція погрожує розпуском Верховної ради

Опозиційні сили погрожують почати процедуру розпуску Верховної ради, якщо та не ухвалить необхдні для звільнення Юлії Тимошенко закони. Опоненти влади вимагають негайно поставити на голосування проекти, які скасовують кримінальну відповідальність за злочин, за яким колишню прем’єрку засудили до семи років позбавлення волі. В разі, якщо більшість не виконає цієї вимоги, опозиція почне всеукраїнський збір підписів під вимогою розпустити парламент. За словами одного із лідерів фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрія Кожем’якіна, цю вимогу вже підтримали 105 депутатів Верховної ради. Він каже, що проект постанови передбачає провдення дочасних парламентських і президентських виборів.
Водночас у правлячій партії дають зрозуміти про неготовність йти на поступки опонентам. Один із лідерів Партії регіонів Олександр Єфремов називає неприйнятною спробу декриміналізувати статтю, за якою засудили Тимошенко. Мовляв, цього не зрозуміють виборці його партії:
«Я говорив із багатьма громадянами, які висловлюють нерозуміння ситуації, коли існуюче законодавство змінюється лише для того, щоб виправдати колишнього високопоставленого чиновника, який порушив закон. Люди кажуть, якщо закон змінювати під одну людину, тоді правової держави у нас не буде. Дуже важко заперечити, коли питання ставиться таким чином. Тому я глибоко переконаний, що ми не можемо змінювати закони, особливо кримінальний кодекс, під одну людину».
Регіонали також кажуть, що не сприймають серйозно спроби опозиції ініціювати розпуск Верховної ради. Збір підписів не матиме ніяких юридичних наслідків, адже не дає підстав для дострокових виборів, зауважує заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко. «У Конституції прописаний весь перелік підстав для розпуску парламенту. Інших варіантів не існує. Тому окрім як піаром з гнилим душком це назвати не можна. Самі організатори збору підписів знають, що це ні до чого не призведе», – цитує політика партійний сайт.
Схоже, що безперспективність таких погроз розуміють і самі соратники Тимошенко, які покладають надії на звільнення свого лідера завдяки втручанню країн Заходу. Мовляв, українснька влада може прислухатися до погроз лідерів країн Євросоюзу відкласти підписання угод про зону вільної торгівлі та про асоційоване членство України в ЄС.
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум