Спеціальні потреби

ФБР слідкувало за нападником упродовж кількох років


Все що відомо про вбивцю 49-х осіб в Орландо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Колишня дружина Омара Матіна: він був психічно неврівноваженою людиною. Відео

Найбільший теракт на території Сполучених Штатів після Нью-Йорка у 2001 році – так називають оглядачі та представники американської влади масове вбивство у нічному клубі в Орландо. Трагедія, яка сталася в неділю вночі, забрала життя 49 людей віком від 20 до 50 років. Ще 53 людини отримали поранення. За їхнє життя упродовж кількох годин боролися хірурги в місцевих лікарнях.

Актом терору назвав стрілянину в Орландо, Президент США Барак Обама.

"Наші серця разом з родинами загиблих, ми молимося за поранених.. Це напад на всіх американців, і на мешканців Орландо, зокрема. Ми маємо визнати, що це могло статися будь-де у США. Незважаючи на расу, віросповідання, релігію, сексуальну орієнтацію – ми всі американці. Ми повинні дбати один про одного та захищати одне одного від подібних речей", - заявив президент США Барак Обама.

Перші постріли пролунали о другій годині ночі. Стрілець – американець афганського походження Омар Матін – відкрив вогонь по відвідувачах популярного гей-клубу «Пульс». Перед початком стрілянини він зателефонував до поліції та повідомив, що підтримує ІДІЛ. Потім, за словами правоохоронців, він захопив заручників. Після трьох годин протистояння, спецназ увірвався до клубу та знешкодив підозрюваного.

"Близько 5-ї ранку було ухвалено рішення рятувати заручників. Спецназ почав перестрілку з підозрюваним та застрелив його. Він мав автоматичну зброю, пістолет та … підозрілий прилад", - Джон Міна, голова поліцейського відділку Орландо.

Правоохоронці заявили, що ФБР слідкувало за нападником упродовж кількох років та тричі викликало його на розмову у 2013 та 2014 роках. Однак тоді він не викликав підозри. За повідомленнями американських ЗМІ, Матін працював в охороні, мав дозвіл на носіння зброї. За кілька днів до трагедії він придбав кілька автоматів та набої до них.

Колишня дружина Матіна заявила, що він був психічно неврівноваженою людиною.

"Через кілька місяців після нашого одруження, я помітила, що він був психічно неврівноваженим. Він міг вибухнути щохвилини. Тоді я почала хвилюватись за свою безпеку. Через кілька місяців він почав мене бити, не дозволяв спілкуватися з моєю родиною", - сказала Сітора Юсуфій.

Батько Омара засудив дії свого сина.

"Я не схвалюю те, що він зробив. Його вчинок – акт тероризму. Я засуджую його дії. Якби я знав, що він планує зробити – я б заарештував його сам", - Седдік Матін.

Фактичні кандидати на посаду президента від республіканської та демократичної партії також прокоментували події в Орландо. Дональд Трамп заявив, що це лише початок і що керівництво США слабке та неефективне. Гілларі Клінтон висловила співчуття та підтримку ЛГБТ-спільноті. Вона заявила, що стрілянина у гей-клубі була актом терору та ненависті. Держсекретар США Джон Керрі назвав теракт жахливим вчинком та закликав не звинувачувати представників цілої релігії у цьому злочині.

"Найгірше, що ми можемо зробити, це почати вказувати на окрему групу людей чи релігію. Це не ті цінності, які сповідує наша країна. Нам потрібно об’єднати людей та спільно працювати, щоб назавжди запобігти подібним актам ненависті та терору, свідками яких ми стали в останні кілька днів", - держсекретар США Джон Керрі.

У неділю ввечері на вулиці багатьох американських міст вийшли тисячі людей висловити співчуття та підтримку родинам жертв жахливої стрілянини.

Дивіться також: Як прайд-парад впливає на економіку Вашингтона. Відео

Як прайд-парад впливає на економіку Вашингтона. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG