Спеціальні потреби

ОБСЄ занепокоєна з приводу присутності російських військ в Україні


Представник України в Організації з безпеки та співробітництва в Європі Ігор Прокопчук заявив журналістам, що «те, що ми зареєстрували – це пряме вторгнення російської армії в східні регіони України».

Говорячи в кулуарах позачергового засідання ОБСЄ у Відні, він додав: «Місто Новоазовськ і ряд інших міст, близьких до нього були захоплені регулярними російськими військами».

Україна розглядає найновіший розвиток подій як «акт агресії», сказав він. «Ми будемо використовувати всі наявні в України в рамках міжнародного права кошти, відповідно до Статуту ООН, щоб захистити свою територію, щоб відстояти свою незалежність».

У Києві, Рада з національної безпеки та оборони заявила, що прикордонне місто Новоазовськ та інші райони на південному сході України перейшли під контроль російських військ, які разом з бойовиками провели наступальну операцію.

На засіданні ОБСЄ, до якої входить Росія, а також США та 57 інших країн, Прокопчук сказав, що він звернувся «до всіх наших партнерів надати всю можливу підтримку Україні, щоб захистити себе і дати відсіч цій агресії».

Росія заперечує втручання в Україні, озброювання повстанців або надсилання солдатів через кордон. Міністерство оборони відмовилося коментувати повідомлення про російські танки в Новоазовську.

Посол Росії Андрій Келін заявив журналістам під час зустрічі ОБСЄ: «Ні, російські війська не перетинають в будь-якій точці кордону України».

Крім невеликого підрозділу близько 10 російських солдатів, за його словами, що «ненавмисно» перетнули кордон пару днів тому, Келін заявив, що «там немає ніяких російських військ».

Келін сказав, що є погіршення гуманітарної ситуації в східних регіонах України, де «люди продовжують помирати» тому що, за його словами, українська армія обстрілює артилерійським вогнем своє населення».

Наступ бойовиків цього тижня відкрив новий фронт в конфлікті в час, коли, як здавалося, армія України брала верх, практично оточуючи сепаратистів в їх головних опорних пунктах у Донецьку і Луганську.

Посол США в ОБСЄ, Даніель Баєр заявив, що протягом останніх 24 годин були «численні повідомлення про велику кількість російських військовослужбовців в межах України, про колони російських танків і бронетранспортерів, що проникали в Південно-Східну Україну».

«Це вказує на нову російську ескалацію, в тому на прямий наступ Росії в Донецькій і Луганській областях, що є явним порушенням міжнародного права, принципів і зобов’язань ОБСЄ», сказав він.

«Незважаючи на заклики міжнародної спільноти до миру, – заявив американський представник, – Росія продовжує нагнітати напругу за допомогою діяльності, що є вкрай небезпечною і провокативною. Якщо Росія серйозно налаштована на мир або щиро турбується про гуманітарну ситуацію у Східній Україні, вона мусить припинити підтримку насильства потоками зброї, людей і матеріалів, які вона пересилає через кордон. Спростування Москвою того, що вона дестабілізує Україну, обурливе й абсурдне, враховуючи величезну кількість доказів, яка весь час збільшується».

«Президент Путін заявляє, що Росія робитиме все можливе для забезпечення якнайшвидшого закінчення кризи в Україні. Він повинен ужити заходів відповідно до міжнародного права і зобов'язань Росії в рамках ОБСЄ та Будапештського меморандуму».

Посол Баєр висловив підтримку Україні з боку США. Він сказав:

«Народ Сполучених Штатів з гордістю стояв пліч-о-пліч з народом України, який прагне до мирного, демократичного і заможного майбутнього. Чи то в Києві, чи у Криму, чи в Донецьку, Сполучені Штати мають твердий намір підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG