Спеціальні потреби

МЗС України вважає звіт ОБСЄ політично забарвленим


«Остаточна доповідь Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ щодо парламентських виборів в Україні 28 жовтня 2012 року містить висновок, згідно з яким вибори характеризувалися недостатньою змагальністю», – заявили в ОБСЄ.

В оприлюдненому документі, зокрема, згадується про усунення від участі у виборчому процесі головних лідерів опозиції. Засуджені внаслідок застосування вибіркового судочинства, вони були позбавлені можливості балотуватися. Як мовиться у звіті, це негативно позначилось на виборчому процесі та суперечить зобов’язанням, взятим Україною перед ОБСЄ.

Остаточний звіт констатує також зловживання на українських виборах адміністративним ресурсом, зокрема, використання офіційних заходів з метою політичної агітації. У доповіді скритиковано, крім того, непрозорість фінансування партій та брак збалансованого висвітлення виборчої кампанії в ЗМІ.

Звіт містить рекомендації для усунення згаданих проблем. Так, ОБСЄ радить українській стороні вдосконалити виборче законодавство, аби воно повніше відповідало міжнародним стандартам. Українській владі рекомендують також запровадити ефективніші санкції за серйозні порушення виборчого закону. Спостерігачі від ОБСЄ порадили, крім того, проводити засідання виборчих комісій відкрито, «без зустрічей за зачиненими дверима».

А тим часом в Україні у висновках європейських експертів побачили політику. На оприлюднений 3 січня остаточний звіт Спостережної місії ОБСЄ український МЗС відповів заявою про те, що цей звіт в Україні «взяли до уваги». Висловлені рекомендації щодо «окремих недоліків» пообіцяли врахувати.

Водночас як ображено заявили українські дипломати, ОБСЄ підходить до України з несправедливою міркою.
В оприлюдненому документі, зокрема, згадується про усунення від участі у виборчому процесі головних лідерів опозиції. Засуджені внаслідок застосування вибіркового судочинства, вони були позбавлені можливості балотуватися.

«Вимушені констатувати, що деякі оцінки, що містяться в остаточному звіті БДІПЛ ОБСЄ щодо парламентських виборів в Україні, носять помітне політичне забарвлення. Розраховуємо, що така авторитетна міжнародна інституція у сфері спостереження за виборами, якою є БДІПЛ ОБСЄ, неухильно дотримуватиметься власних декларованих неупереджених та професійних підходів до процесу виборчого моніторингу», – сказано в дипломатичній заяві, розміщеній на сайті МЗС України.

«Закликаємо БДІПЛ до більш активної ролі у просуванні єдиних стандартів виборчого моніторингу на просторі ОБСЄ», – додало українське дипломатичне відомство.

Нагадаємо: місія ОБСЄ скритикувала українські парламентські вибори одразу ж після їх проведення, назвавши ці вибори до Верховної ради кроком назад порівняно з попередніми. Особливо негативну оцінку – через недотатню прозорість – отримав процес підрахунку голосів. У своїй попередній заяві міжнародні спостерігачі від ОБСЄ закликали українську владу повернути Україну на шлях демократичного розвитку.

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG