Спеціальні потреби

Курт Волкер прокоментував освітню реформу в Україні


Стосовно освітньої реформи в Україні «має бути діалог на основі європейських норм та стандартів», - сказав спеціальний представник США щодо України Курт Волкер в коментарі Українській службі «Голосу Америки».

«Можна зрозуміти причини, чому Україна це робить у сенсі побудови національної ідентичності, аби кожний вмів говорити українською, - зазначив Волкер. - Для України найкращим шляхом було розпочати переговори з чотирма членами ЄС – це не лише Угорщина – усіма західними сусідами України, які висловили занепокоєння щодо цього закону. Має бути діалог на основі європейських норм та стандартів, відповідно до того, як ці питання вирішуються в рамках ЄС. Існує багато прикладів цього».

Нещодавнє прийняття освітньої реформи, яка встановлює державну мову – мовою освітнього процесу в закладах освіти, викликала обурення ряду країн і, насамперед, Угорщини.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав підписання закону «ганебним» і сказав, що «Угорщина може блокувати в міжнародних організаціях і, зокрема, ЄС, будь-які рішення вигідні для України»

В коментарі «Голосу Америки» дослідник Американської ради закордонної політики Стівен Бланк зауважив, що Росія може скористатись з політичного напруження між Києвом та Будапештом.

«Я не думаю, що тут потрібний вплив Москви. Не Путін створив ідею, що існує Угорщина поза межами власних кордонів, чиї інтереси якимось чином під ризиком і які Угорщина має захищати приблизно так само, як це робить Москва. Чи Росія координувала з Угорщиною в цьому питанні? Можливо. В мене немає доказів цього. Але ці проблеми існують незалежно від Росії», - зазначив Бланк.

Дивіться також: Як у США коментують політичне напруження, яке виникло між Україною та Угорщиною через мовне питання в новому законі про освіту

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG