Спеціальні потреби

Актуально

Стратегічний діалог між США і Пакистаном продовжено ще на один день

Американсько-пакистанський стратегічний діалог у Вашингтоні продовжено ще на один день, після повідомлень про зроблений поступу на шляху до досягнення стійкого партнерства між обома країнами.

Американські і пакистанські представники обговорюють за закритими дверима енергетичні питання, водні ресурси, а також допомогу США у цілях розвитку.

Державний секретар США Гилларі Клинтон і міністр закордонних справ Пакистану Шах Мехмуд Куреші розглянули запропонований пакистанцями список пропозицій. Він включає, зокрема, проханням про поповнення військового обладнання, як наприклад, безпілотними літаками та надання допомоги для поліпшення енергетичної системи країни й стимулювання економічного розвитку.

Клинтон заявила, що Сполучені Штати підтримують пакистанський народ у їхніх зусиллях відбудувати суспільство і «звільнити країну від тих (людей), хто хоче її знищити».

Держсекретар США сказала, що для поліпшення безпеки пакистанців потрібні значно більші зусилля опріч військової допомоги. Вона звернула увагу на такі хронічні проблеми країни, як безробіття і нестачу енергетичних засобів, що потребують негайного вирішення. При цьому Клінтон згадала про програму Вашингтону для допомоги цивільному населенню на суму в 7.5 мільярда доларів, що свідчить, як вона сказала, про зобов’язання і підтримку Пакистану.

Пакистанські урядовці висловили зацікавлення у домовленості про використання ядерної енергії у мирних цілях, подібній до тої, що її Вашингтон має з Індією. Американська сторона поставились до цього досить стримано, зазначивши тільки, що процес опрацювання такої угоди тривав кілька років.

Міністр Куреші висловив сподівання на те, що США займуть «конструктивну» позицію у довголітній суперечці між Пакистаном та Індією щодо Кашміру.

Він зазначив при цьому, що Пакистан «робить те, що йому належить» для сприяння досягненню миру в Афганістані. Безпрецедентні зусилля заради посилення безпеки на пакистанському кордоні, а також наступальні операції Ісламабаду проти талібів сильно впливають на ситуацію в Афганістані, що тепер також визнає уряд Кабулу, додав міністр Куреші.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG