Спеціальні потреби

У Пакистані нападник-смертник убив 42 шиїтів


Пакистанські офіційні особи повідомили, що в результаті атаки нападника-смертника загинули щонайменше 42 особи. Це вже друга цього тижня атака, скерована проти шиїтської меншини в країні.

Від вибуху, який стався в південно-західному місті Кветта, понад 80 отримали поранення. Нападник підірвав вибухівку на шиїтському мітингу, влаштованому для висловлення солідарності з пакистанським народом.

Надійшли також повідомлення, що після атаки було чуто постріли в вогнепальної зброї. Поліція заявила, що вона докладає зусиль, щоб запобігти будь-яким заворушенням.

Два раніше вибухи трьох бомб під час шиїтської релігійної процесії у східно-пакистанському місті Лахор убили 35 осіб. Відповідальність за вибухи в середу взяло на себе пакистанське угруповання Талібан.

Представники пакистанського уряду відохочують від релігійних зібрань просто неба. Поліція в Кветті заявила, що вона попередила організаторів шиїтського зібрання щодо можливості терористичних атак.

З інших інцидентів… у п’ятницю нападник-смертник висадив себе в мечеті секти ахмаді в північно-західному місті Мардан. Коли вартові заборонили чоловікові ввійти до мечеті, він підірвав вибухівку перед мечеттю. Один чоловік загинув і кілька отримали поранення.

У 1970-х роках у Пакистані проголошено, що ахмаді – це немусульманська меншина і заборонено їм називати себе мусульманами. У травні екстремісти вдерлися до двох мечетей секти в Лахорі і вбили майже 100 людей.

XS
SM
MD
LG