Спеціальні потреби

Актуально

Парламентська асамблея НАТО закликає прискорити поставки винищувачів Україні

Винищувачі F-16 ВПС США пролітають над американською авіабазою Осан, 4 грудня 2017 р. (AP Photo/Ahn Young-joon, File)

Парламентська асамблея НАТО у понеділок, 22 травня, ухвалила декларацію, в якій закликала уряди та парламенти країн-членів Північноатлантичного альянсу прискорити надання військового обладнання, якого терміново потребує Україна, зокрема винищувачів. Про це йдеться в повідомленні на сайті асамблеї.

В оприлюдненому документі, ухваленому ПА НАТО, що об’єднує парламентарів усіх 31 країн-членів Альянсу, йдеться, що Асамблея закликає уряди та парламенти країн-членів Північноатлантичного альянсу "продовжувати нарощувати та прискорювати поставки членами Альянсу військового обладнання, якого терміново потребує Україна, включно з додатковими боєприпасами, сучасною артилерією, ракетами, танками та бронетехнікою, системами протиповітряної оборони, винищувачами та необхідними елементами забезпечення, щоб допомогти Україні у зміцненні її обороноздатності і потенціалу, включаючи сухопутний, морський і повітряний компоненти".

Також у декларації міститься заклик "однозначно визнати "Групу Вагнера" злочинною та терористичною організацією та рішуче засудити її дії в Україні та інших частинах світу". Крім того, парламентарі просять продовжувати підтримувати створення спеціального трибуналу для судового переслідування Росії за злочин агресії та "підтримувати національні та міжнародні суди в документуванні та судовому переслідуванні воєнних злочинів, злочинів проти людяності та потенційних актів геноциду".

В ухваленій декларації парламентарі закликали на саміті НАТО, запланованому на 11-12 липня у Вільнюсі, підтвердити для України "законне місце в НАТО" і те, що Україна стане членом Альянсу. Для цього, як ідеться в декларації, уряди та парламенти Альянсу мають "узгодити наступні важливі кроки на шляху до членства України в НАТО" та підкреслити "необхідність твердих майбутніх гарантій безпеки для України до набуття членства в НАТО".

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане запевнив, що під час зустрічі у Вільнюсі лідери Альянсу надішлють "рішуче повідомлення" щодо подальшої підтримки України. "Якщо Путін переможе, це стане величезною трагедією для героїчного народу України, але це також зробить Європу менш безпечною, і це дасть сигнал іншим авторитарним лідерам, що вони можуть досягти своїх цілей, використовуючи силу… це зробить весь світ більш вразливим. - Ми повинні продовжувати підтримувати Україну!, – сказав Джоане.

Виступаючи на засіданні за допомогою відеозв’язку, міністр оборони України Олексій Резніков назвав системи протиповітряної оборони та бронетехніку першочерговими потребами. "Підтримка України в цій війні на 100% відповідає інтересам ваших країн і громадян, яких ви представляєте… ми боремося за цивілізаційні цінності та європейські цінності", - зазначив Резніков.

Дивіться також:

Байден в Хіросімі – про F-16 для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG