Спеціальні потреби

Велосипед і танці – надія для хворих на Паркінсона?


Понад півмільйона американців страждають від недуги Паркінсона. Кожного року цей діагноз ставлять в середньому 50 тисячам пацієнтів.

Нещодавно лікарі клініки у місті Клівленд, штату Огайо, зробили цікаве спостереження і виявили, що краще координувати рухи пацієнтам допомагає їзда на велосипеді.

Лікарі вирішили зняти цю неймовірну сцену на камеру. Пацієнт з недугою Паркінсона, який ледве ходив кімнатою, стверджував, що може їздити на велосипеді. Медики вивели його на парківку і не повірили своїм очам – пацієнт проїхав дуже вправно і навіть зробив поворот.

Лікар Джей Альбертс каже, що це дає пацієнтам у всьому світі підстави для оптимізму і почав вивчати, як їзда на велосипеді впливає на пацієнтів з недугою Паркінсона. Він вирушив на велосипедну прогулянку із своїм хворим другом у якого тремтіла рука. Після подолання 70 кілометрів рука в його друга перестала тремтіти. Відтак у Клівлендській клініці Альбертс започаткував активну програму для пацієнтів із цією хворобою. Результати не забарились.

Один з пацієнтів говорить, що він не приймав жодних ліків. «Ці вправи просто неймовірні»,- додає він.

Поки що науковці не можуть пояснити як це працює, але вони кажуть, що ритмічне навантаження на ноги, при крутінні педалей, може спонукати виробленню хімічних елементів, які покращують координацію рухів. Цю ж теорію підтверджують й інші вправи, як наприклад танці. Дехто визнає, що під час цього заняття у них зникають симптоми Паркінсона.

Лікарі кажуть, що ці відкриття можуть зробити революцію у методі лікування хвороби Паркінсона.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG