Спеціальні потреби

Опозиція закликає депутатів відмовитися від голосування чужими картками


Верховна Рада України

Опозиційні парламентські партії закликають колег із провладної більшості виконати вимогу Конституції і припинити поширену у Верховній Раді практику голосування чужими картками. Фракція «БЮТ-Батьківщина» ухвалила рішення, що віднині її депутати не порушуватимуть основний закон і голосуватимуть лише особисто.

Один з лідерів партії віце-спікер Микола Томенко закликав інші парламентські сили послідувати цьому прикладу:

«Віднині не фракція, а народний депутат, як передбачено регламентом Ради, зобов’язаний нести відповідальність за кожне своє голосування у парламенті. Ми спробуємо на прикладі опозиційної фракції продемонструвати, що у парламенті є депутати, які здатні виконувати Конституцію і регламент та не будуть голосувати за себе і свого товариша», – цитує Томенка партійний сайт.

Віце-спікер також сподівається, що цей крок сприятиме підвищенню авторитету парламенту.

Голосування чужими картками неодноразово ставало предметом суперечок у Верховній Раді. Нещодавно депутат Володимир Ар’єв заявив, що всупереч його волі і за відсутності у залі хтось підтримав внесення змін до Конституції. Його звернення з вимогою провести розслідування не дало результатів. Проте частіше депутати самі передають свої картки для голосування лідерам своїх політичних сил. Провладні фракції пояснюють таку практику необхідністю ухвалювати рішення за умов відсутності необхідної кількості депутатів у сесійній залі і зауважують, що цим зловживали і самі «бютівці», коли були у парламентській більшості.

Деякі депутати-регіонали навіть висловлюються за узаконнення голосування чужими картками. Проте офіційно у парламентській більшості кажуть, що не планують вносити зміни до Конституції, яка вимагає від депутатів особистого голосування. Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов вважає, що врегулювання цього питання – справа майбутьнього:

«У результаті культури, яка розвиватиметься в парламенті, ми маємо прийти до того, що депутати, які йдуть працювати у парламент, будуть приходити на свої робоче місце, кожного дня, на ньому працювати і голосувати персонально».

Єфремов каже, що в парламенті обговорюються різні варіанти, зокрема й голосування раз на тиждень. У цьому випадку буде легше забезпечити особисту присутність депутатів у залі. Опозиція пропонувала обладнати місця депутатів спеціальними приладами, які б ідентифікували парламентарів за відбитками пальців. Проте ця система так і не запрацювала.

XS
SM
MD
LG