Спеціальні потреби

Науковці розробили ліки, які можуть врятувати життя третині жінок при патологічних пологах

  • Голос Америки

Чотирнадцять мільйонів жінок щорічно опиняються перед загрозою смерті через кровотечу під час пологів. Майже 130 тисяч від цього помирають. Більшість з них проживають у країнах, де немає належного рівня медичного обслуговування.

Втім, вже скоро сумна статистика може значено покращитись – науковці розробили нові ліки, які можуть врятувати життя третині жінок при патологічних пологах.

"У Нігерії кілька факторів підвищують материнську смертність від кровотеч. Деякі з них мають соціальний характер, як то запізніла медична допомога чи нестаток фінансування. Також у лікарнях бракує відповідного медустаткування, не завжди наш персонал має необхідні навички. Крім того, пацієнткам за все треба платити", - каже акушер-ганеколог Найкі Белло​.

Втім, нові дослідження, які проводились за участю 20 тисяч жінок, дають підстави робити висновки, що Транексамова кислота може знизити смертність від кровотечі у пологах втричі, якщо зробити ін’єкцію протягом перших трьох годин.

Сам лікарський засіб дешевий, не має жодних побічних ефектів і легко виготовляється.

"Це дослідження дуже важливе для Нігерії і для всього світу. Оскільки ми знаємо, що у 25 відсотках смертельних випадків у пологах жінки помирають саме від втрати крові. У деяких країнах навіть більше, - каже координатор дослідження Букола Фаволе​.

Цей лікарський засіб вже застосовують для лікування менструацій з великою крововтратою. Але вперше, його випробували для зупиники пологової кровотечі. Науковці кажуть, наступний крок – поширити інформацію про дослідження та зробити Транексамову кислоту доступною для тих регіонів світу, де вона є найбільш потрібною.

Дивіться також: Чому важливі вакцинації - думки американських експертів

Чому важливі вакцинації - думки американських експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG