Спеціальні потреби

Вийде новий альбом композицій Патрика Вільямса


Джаз, хоча і не настільки популярний, як, скажімо, у 30-40 роках минулого сторіччя, досі залишається популярним стилем музики. Нещодавно провідні джаз музиканти зібрались у Голлівуді, аби записати новий альбом композицій Патрика Вільямса. Вільямс – володар премій Ґреммі та Еммі – є одним з провідних композиторів у Голлівуді, він автор музики до понад 150 театральних вистав, теле- та кінофільмів.

Джаз 40-х років минулого століття, як кажуть ці музиканти, їх улюблена музика. Звуки, що наповнюють приміщення, не можуть залишити байдужими навіть найбільш прискіпливих критиків.

Двадцять музик зібралися у студії, щоби записати композиції Патрика Вільямса, який каже:

«Тут кращі музиканти світу. Нам довелося вдатися до всіляких, окрім військових заходів, щоби зібрати їх всіх в одному місці, адже вони дуже зайняті».

Запис відбувався у голлівудській студії Капітол рекордс. У минулому тут записували платівки такі відомі виконавці як Френк Сінатра та Дін Мартин.

Музиканти кажуть, що акустика тут одна з найкращих у світі. Звукорежисер Ел Шміт пояснює, що ця сесія особлива, бо запис платівки відбувається у прямому режимі:

«Записується все на живо. Ніякого перезапису, повторів. Тут немає місця для помилок. Треба бути напоготові. Колись тільки так записувалися платівки».

Музиканти і звукорежисери – давні друзі. Ця зустріч для них не стільки робота, як можливість пограти разом.

Чимало з цих музикантів, включно з Патриком Вільямсом, є композиторами. Перевага, на думку саксофоніста Тома Скотта, у тому, що ці люди краще відчувають ритм:

«Це велике задоволення грати з Патриком. Він і пише дуже мелодійно. Все звучить так як треба».

Поміж музикантів і відомий американець кубинського походження Артуро Сандовал. З усіх форм музики він найбільше любить джаз і вважає його класичним жанром американського мистецтва:

«Я народився і виріс на Кубі. Але вважаю себе джазовим музикантом. Душа у мене джазового музиканта. Сьогодні я буду грати лише джаз, і тільки джаз. Я обожнюю джаз».

Більшість з композицій, які увійшли до збірки, Вільямс написав протягом останніх років. За винятком твору, що з’явився 40 років тому у телевізійному шоу «Вулиці Сан-Франциско».

Новий альбом має назву «Аврора». У продажі в Америці він з’явиться цього місяця. Придбати його також можна в Інтернеті.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG