Актуально
Лідери демократів закликають відсторонити Трампа - ЗМІ повідомляють, що віце-президент США Пенс виступає проти

Спікер Палати представників Ненсі Пелосі закликала віце-президента Майка Пенса і уряд використати 25-ту поправку до Конституції США, щоб негайно усунути президента США Дональда Трампа з посади після заворушень в Капітолії.
25-та поправка дозволяє передати повноваження глави держави віце-президенту за згодою більшості членів кабінету. Це може статися в разі, якщо президент не може виконувати свої обов'язки.
«Якщо віце-президент і Кабінет міністрів нічого не зроблять, то Конгрес може почати процедуру імпічменту», - попередила Пелосі.
Раніше кілька законодавців, включно із лідером демократичної меншості у Сенаті Чаком Шумером, також закликали усунути Трампа від виконання обов’язків або за допомогою 25-ої поправки, або шляхом імпічменту.
«Вчора в Капітолії стався бунт проти США, спровокований президентом. Цей президент не повинен залишатися на посаді більше ні дня, - заявив Шумер. - Найшвидший і ефективний крок, який можна здійснити вже сьогодні, щоб усунути президента з посади, - це щоб віце-президент негайно використав 25-ту поправку. Якщо віце-президент і Кабінет відмовляться діяти, Конгрес повинен почати процедуру імпічменту щодо президента».
За результатами виборів 2020-го року, Демократична партія отримає більшість в обох палатах Конгресу США на додачу до перемоги демократа Джо Байдена на виборах президента.
Як повідомляє видання The New York Times, проти викоритсанння 25-ї поправки для усунення Трампа з посади виступає віце-президент США Майк Пенс.
Впливовий сенатор-республіканець Ліндсі Грем також заявив, що не вважає використання 25-ї поправки доречним на даний момент. При цьому законодавець додав, що у разі нових подій, усі варіанти можливі.
Із закликом використати 25-ту поправку по відношенню до діючого президента у четвер виступив конгресмен-республіканець Адам Кінзінгер.
Обраний президент Джо Байден залишає на розсуд нинішнього кабінету рішення про те, чи варто знімати президента Дональда Трампа з посади за допомогою 25-й поправки до Конституції.
Співробітник перехідної команди Байдена - Гарріс Ендрю Бейтс в четвер заявив, що Байден залишає питання можливого відсторонення Трампа від влади на розсуд віце-президента Майка Пенса, кабінету міністрів діючої адміністрації і Конгресу.
Команда Байдена не стала коментувати питання про можливий імпічмент Трампа - ця ідея зараз активно обговорюється серед демократів в Палаті представників, які намагаються усунути президента від влади, перш ніж він піде зі своєї посади 20 січня в відповідно до законодавства.
Дивіться також: Діти емігрантів з України у США співають колядку «Нова радість стала»
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум