Спеціальні потреби

Лідери демократів закликають відсторонити Трампа - ЗМІ повідомляють, що віце-президент США Пенс виступає проти


Ненсі Пелосі і Чак Шумер (архівне фото)

Спікер Палати представників Ненсі Пелосі закликала віце-президента Майка Пенса і уряд використати 25-ту поправку до Конституції США, щоб негайно усунути президента США Дональда Трампа з посади після заворушень в Капітолії.

25-та поправка дозволяє передати повноваження глави держави віце-президенту за згодою більшості членів кабінету. Це може статися в разі, якщо президент не може виконувати свої обов'язки.

«Якщо віце-президент і Кабінет міністрів нічого не зроблять, то Конгрес може почати процедуру імпічменту», - попередила Пелосі.

Раніше кілька законодавців, включно із лідером демократичної меншості у Сенаті Чаком Шумером, також закликали усунути Трампа від виконання обов’язків або за допомогою 25-ої поправки, або шляхом імпічменту.

«Вчора в Капітолії стався бунт проти США, спровокований президентом. Цей президент не повинен залишатися на посаді більше ні дня, - заявив Шумер. - Найшвидший і ефективний крок, який можна здійснити вже сьогодні, щоб усунути президента з посади, - це щоб віце-президент негайно використав 25-ту поправку. Якщо віце-президент і Кабінет відмовляться діяти, Конгрес повинен почати процедуру імпічменту щодо президента».

За результатами виборів 2020-го року, Демократична партія отримає більшість в обох палатах Конгресу США на додачу до перемоги демократа Джо Байдена на виборах президента.

Як повідомляє видання The New York Times, проти викоритсанння 25-ї поправки для усунення Трампа з посади виступає віце-президент США Майк Пенс.

Впливовий сенатор-республіканець Ліндсі Грем також заявив, що не вважає використання 25-ї поправки доречним на даний момент. При цьому законодавець додав, що у разі нових подій, усі варіанти можливі.

Із закликом використати 25-ту поправку по відношенню до діючого президента у четвер виступив конгресмен-республіканець Адам Кінзінгер.

Обраний президент Джо Байден залишає на розсуд нинішнього кабінету рішення про те, чи варто знімати президента Дональда Трампа з посади за допомогою 25-й поправки до Конституції.

Співробітник перехідної команди Байдена - Гарріс Ендрю Бейтс в четвер заявив, що Байден залишає питання можливого відсторонення Трампа від влади на розсуд віце-президента Майка Пенса, кабінету міністрів діючої адміністрації і Конгресу.

Команда Байдена не стала коментувати питання про можливий імпічмент Трампа - ця ідея зараз активно обговорюється серед демократів в Палаті представників, які намагаються усунути президента від влади, перш ніж він піде зі своєї посади 20 січня в відповідно до законодавства.

Дивіться також: Діти емігрантів з України у США співають колядку «Нова радість стала»

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG