Спеціальні потреби

Нарощення Україною реформ відкриє шлях до підтримки з боку нового президента США - Пенні Пріцкер


Україна повинна наростити економічні та протикорупційні реформи для того, щоб прокласти шлях для продовження підтримки з боку того, хто переможе на виборах президента США, - сказала міністр торгівлі США Пенні Пріцкер під час візиту до Києва в четвер.

Хоч Пріцкер і визнала прогрес київських лідерів за підтримки Заходу, який вони зробили після того, як прийшли до влади після повстання 2014-го, міністр наголосила, що ще залишається чимало роботи і що Україна має обмежене вікно для здійснення реформ.

Міжнародні покровителі України вже підтримали її економіку комплексом заходів щодо виведення країни з кризи на суму 40 млрд доларів після приєднання до Росії Криму в 2014 році і початку проросійського сепаратистського заколоту, в результаті якого загинуло вже більше 9 600 осіб.

Міжнародний валютний фонд у вересні випустив ще один транш допомоги в рамках цього пакету, за який швидко послідувала кредитна гарантія розміром 1 млрд доларів з Вашингтона.

Новий уряд України під керівництвом прем'єр-міністра Володимира Гройсмана прийняв ряд політично чутливих рішень, включаючи збільшення цін на газ, але загальний хід реформ і боротьба з укоріненою корупцією були неоднорідними.

Компанії, як Citigroup хочуть розширити свою діяльність в Україні, але чекають, поки Київ вирішить такі питань, як зміцнення прав інтелектуальної власності та реформування податкової і митної служби країни, - зазначає Пріцкер.

«Є хороші новини, але залишається ще робота, і частина нашого послання до уряду є: інтенсивність і терміновість необхідно продовжувати і збільшувати, тому що ця можливість не триватиме вічно», - наголосила Прітцкер в одному з інтерв'ю.

Перспектива перемоги Дональда Трампа – який високо оцінив президента Росії Володимира Путіна в якості сильного лідера – на виборах президента США в листопаді викликала побоювання в Україні, що політика США може відвернутися від підтримки Києва.

Пріцкер, багата бізнесвумен, яка у 2008 році очолювала комітет з фінансів у передвиборній кампанії Барака Обами і була співголовою його національної кампанії на переобрання президентом в 2012 році, відмовилася коментувати президентські перегони в США безпосередньо, але сказала:

«Суть завдання українського уряду така – показати прогрес, тому що це буде тим, за що нова адміністрація захоче зачепитися».

Україна закликала європейських лідерів зберегти економічні санкції відносно Москви, які були накладені два роки тому через конфлікт в Україні, у той час як деякі країни-члени Європейського Союзу виступали за те, щоб санкції бути зняті.

«Я думаю, що в даний час є підтримка, але вважаю, що відповідальність лежить на українській владі, яка має продовжувати показувати, чому ця підтримка повинна бути стійкою», - сказала Пріцкер, коли її запитали, чи є ще достатньо міжнародної підтримки для України.

«Це ніколи не назавжди, тому вони повинні важко працювати».

Пріцкер також побувала в Києві на церемонії поминання жертв Бабиного Яру, що має особистий резонанс для Пріцкер, чия власна сім'я втекла від єврейських погромів в Україні у 1880-х роках.

Дивіться також: Чи отримає Україна летальну зброю від США?

Чи отримає Україна летальну зброю від США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

XS
SM
MD
LG