Спеціальні потреби

Міністр оборони США офіційно підтвердив Німеччині наміри вивести частину американських військ


Марк Еспер, міністр оборони США

Пентагон повідомляє, що міністр оборони США Марк Еспер у телефонній розмові з міністром оборони Німеччини Аннеґрет Крамп-Карренбауер офіційно повідомив про план виведення з німецької території 9 500 американських військових.

Такий крок означатиме скорочення загальної чисельність американських військ на базах в Німеччині з теперішніх приблизно 35 тисяч до 25 тисяч.

В офіційному повідомленні про розмову урядовців Вашингтона і Берліна не вказано, куди саме з Німеччини будуть переведені американські військові, але раніше президент Дональд Трамп говорив про можливість перебування на територію Польщі.

“Деякі повернуться додому, а деякі поїдуть в інші місця. Але Польща буде одним з таких інших місць - інших місць у Європі”, - сказав Трамп під час візиту польського президента Анджея Дуди до Вашингтона 24 червня.

“Керівники обговорили необхідність гарантувати, щоб будь-який план США запевняв європейських союзників, посилював стримування проти Росії та зміцнював НАТО”, - сказано у викладі телефонної розмови між Вашингтоном і Берліном.

У Європі зауважують, що оголошення президента Дональда Трампа про скорочення американської військової присутності в Німеччині супроводжувалося гострою критикою німецького уряду.

Трамп неодноразово закидав німецькому уряду, що та країна витрачає на оборону менше ніж 2% свого ВВП, як це було домовлено членами НАТО на саміті організації 2014 року.

Американські військові бази у Європі з часів Другої Світової війни залишаються також у Великій Британії, Бельгії, Італії тощо, але бази у Німеччині є найбільшими, і саме у німецькому Штутґарті міститься штаб-квартира Європейського командування військ США.

Бази в Німеччині є частиною мережі забезпечення операцій американських військових в Іраку, Афганістані та в Африці і складовою спільних потужностей НАТО у Європі.

Дивіться: Президент Трамп схвалив план виведення 9,5 тисяч американських військових із Німеччини

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG