Спеціальні потреби

Актуально

Дейна Періно: «Жінки у моїй родині завжди будували життя своїми руками»

Дейна Періно

Дейна Періно стала прес-секретарем Білого дому, коли їй не було ще й 35-ти років. Їй довелось працювати у два останні роки президентства Джорджа Буша-молодшого. Періно стала зразковим прикладом кар’єрного успіху жінки у сучасному американському суспільстві. Про те як вдається поєднувати професійні амбіції із сімейними обов’язками Дейна Періно розповіла в інтерв’ю «Голосу Америки».

ГА.: Дейно, Ви були першою жінкою, яка отримала пост прес-секретаря у республіканській адміністрації Білого дому. Коли це сталося, чи було у Вас відчуття, що Ви пробили ту скляну стелю, що не дозволяє жінкам просуватися службовою драбиною та досягати успіх у вищих ешелонах влади?

Д.П.: Насправді ні. По-перше, ця скляна стеля в якісь мірі ще досі існує. У якихось сферах вона вже почала давати тріщину, в інших – її вже дійсно розбили. Діді Майєрс була першою жінкою, яка стала прес-секретарем Білого дому. Вона працювала з Біллом Клінтоном, була його першим прес-секретарем. Тому багато у чому, оскільки вона була першопрохідцем, мені було простіше просуватися цим шляхом. Звичайно були випадки, коли і я була першопрохідцем. Річ у тому, що різниця у часі нашої роботи становила 15 років. Думаю, що до того моменту, коли третя жінка займе цю посаду, це не буде викликати приголомшення. І це чудово – для нашої країни – це добрий знак.

Г.А.: Ваша мамам пригадує, як вперше,приїхавши у Вашингтон у 6-річному віці та відвідавши Білий дім, Ви сказали: «Коли я виросту, буду працювати у Білому домі». Ваша мрія здійснилась. Сьогодні, коли Ви знаєте, що це таке, Ви б повернулись знову у Білий дім?

Д.П.: Які гарні запитання. Для мене це дуже зворушливо, що моя мама це запам’ятала. Вона навіть знайшла фотографію... Почну з того, що мої батьки завжди вивішували прапор США на веранді нашого будинку. Я, уявіть собі, навіть пам’ятаю ті часи, коли молоко приносили нам прямо під двері. У нас був такий спеціальний возик, у якому нам залишали молоко.

Університетська товаришка моєї мами тоді вже працювала в адміністрації президента Джиммі Картера. Моєму батькові тоді потрібно було поїхати у Вашингтон, а то були старі добрі часи, коли у відрядження людям дозволяли брати із собою родини. Одним словом, ми приїхали всі разом. Був День незалежності і подруга моєї мами організувала для нас екскурсію у Білий дім. Мені тоді дуже запам’ятався червоний телефонний апарат та ще кілька речей. Звичайно, коли тобі шість років, важко уявити, що на тебе чекає у житті.

Коли я виросла і почала робити кар’єру, я навіть не думала і не планувала, що буду працювати в Білому домі. Мені пощастило: я пропрацювала журналісткою, потім працювала у Конгресі – прес-секретарем конгресмена від Колорадо – мого рідного штату...

Коли мене питають, чи повернулась я б у Білий дім, я завжди кажу, що із самого початку я прийняла пропозицію зайняти пост прес-секретаря не тому, що мені хотілось отримати цю позицію виключно з професійних міркувань, а тому, що вона надійшла від президента Буша. Він був лідером, в якого я вірила, він надихнув мене на служіння моїй країні.

Коли я була заступником прес-секретаря, мене цілком влаштовувала моя робота. Світла софітів мені зовсім не хотілося. Втім так вже сталося, що у Тоні Сноу – мого попередника – виявили рак, і він вирішив залишити пост. Цікаво, але саме у той час я думала про те, щоб піти з Білого дому. На той момент я вже пропрацювала там шість років і не була впевнена, що протягну ще 2, тому працювати доводилось тяжко. Однак, в саме той день, коли я вже збиралась подавати заяву про звільнення. Мене запросили стати прес-секретарем. І я погодилась. Але знову ж таки – не тому, що хотіла стати публічною людиною. Я це зробила тому, що про це мене попросив мій президент.

Вже пізніше, я ближче познайомилась з батьком президента Буша – Джорджем Бушем-старшим. Ми його називали «сорок перший», тому що він був 41-им президентом США. Відповідно, Буша-молодшого ми називали «сорок третій».

Під час нашого візиту до Китаю – ми поїхали туди на Олімпійські ігри – «сорок перший» розповів мені історію про те, що з ним сталося, коли він був послом у Китаї. Йому і Барбарі в Китаї дуже сподобалось. Вони навіть пересувались всюди на велосипедах – без охорони, щоб бути ближче до людей та мати змогу з ними поспілкуватись. І щойно Буш подумав: «Ось тільки зараз я по-справжньому почав розуміти країну, розуміти людей», до цього надійшло повідомлення з Білого дому – радних з військових питань просто наздогнав його на велосипеді: «Сер, Вам повідомлення від президента». Буш тоді подумав, що сталося щось погане, а виявилось, що Джеральд Форд попросив його повернутись та стати директором ЦРУ. Буш старший сказав, що в його плани це зовсім не входило – якийсь директор ЦРУ, але не міг же він відмовити своєму президентові.

Він мені тоді сказав: «Якщо твій президент тебе про щось просить – ти погоджуєшся без будь-яких запитань і робиш цю роботу так сумлінно і добре, наскільки це можливо».

Я працювала з Бушем-молодшим майже вісім років – останні два роки на посаді прес-секретаря. Чесно кажучи, припустити, що я це зроблю знову і коли-небудь знову повернусь у Білий дім, я не можу.

Г.А.:
Чи можете Ви сказати, що заплатили високу ціну за те, що займали таку високу посаду?

Д.П.:
Ні, я думаю, що тільки виграла. У всіх відношеннях. По-перше, будь-який чиновник, який працює на такій позиції, отримує непогані гроші. Втім, за це доводиться платити напруженим графіком. Мій будильник кожного ранку дзвонив у четвертій годині. Спати ми йшли о 9:30 вечора. Як правило, ще кожної ночі десь о першій годині я прокидалась у холодному поті, думаючи про те, як багато всього мені потрібно встигнути зробити. Я думала: «Треба було сказати так-то». « Я забула сказати щось президентові». Це був стан постійної тривоги.

Беручи до уваги, що я була прес-секретарем після терактів у США 11 вересня 2001-го року, я просто здригалася від телефонних дзвінків, думаючи, що це може бути ще якесь тривожне повідомлення.

З часом я зрозуміла, що найкраща зброя, яка є в нашій країні – це наш американський ідеалізм. Свобода. Ми це сприймаємо як належне, але якщо замислитись – якщо ви – жінка в Америці – не можна уявити собі кращого місця, щоб почати нове життя. У нас є всі можливості. Звичайно, у житті трапляється все що завгодно, але коли тобі випадає нагода подорожувати і побачити, через що проходять жінки в інших країнах (я провела 6 тижнів в Африці і не з розмов знаю, як там живуть жінки) – той факт, що мені доводилось вставати у четвертій ранку і що головним болем було те, що надрукував «Нью-Йорк Таймз» на головній сторінці... Ну то й що? Це ніяк не можна порівняти з тим, з чим кожного дня доводиться стикатися більшості жінок у світі.

Г.А.: Говорячи про нелегкий режим роботи, Ви згадали, що Ваш чоловік дуже допомагав Вам впоратись з тиском графіку. Що зараз відбувається у Вашій родині, Він досі допомагає з усім?

Д.П.: Мій чоловік, звичайно, став вимушеним учасником всіх моїх кар’єрних пересувань. Ми познайомились у літаку, він британець, деякий час я жила з ним у Великобританії. Він, як і я, великий прихильник президента Буша. Я пам’ятаю, вранці, читаючи газети. Він страшно обурювався тим, що про Джорджа Буша там говорили. Висловлював мені свої незадоволення, а я з кухні кричала: «Ні, ну цього ми не заслуговуємо».

Стосовно графіка, коли ви служите своїй країні, ваша родина, чоловік, діти ( в мене щоправда нема дітей) служать разом з вами. Наприклад, я за весь час своєї роботи на посаді прес-секретаря жодного разу не була у продуктовому магазині. Пітер якось поїхав у відрядження на два тижні. По закінченню його поїздки у моєму холодильнику залишились лише сушені манго та червоне вино. І цим я повечеряла перед його поверненням.

Зараз у моєму житті набагато менше стресу, втім графік мало змінився. Не те, що я цим пишаюсь, але у продовольчій крамниці я не була вже багато років.

Мій чоловік працює вдома і домашнє господарство переважно на його плечах. Але для нашої родини – це нормально. Ми багато чого робимо один для одного.

Г.А.: Ваш чоловік навіть якось зізнався, що і прання на ньому…

Д.П.: Він зізнався, а потім пожалкував. Відразу стільки запитань... Хоча мені здається, що в основному ми просто віддаємо речі в хімчистку.

Г.А: Дейно, а у Вас є таке відчуття, що завдяки Вашому прикладу у інших жінок з’явилось більше можливостей стати успішними на професійній ниві, у сфері публічної політики?

Д.П.: І так, і ні. Це, звичайно, не тільки моя заслуга. Багато хто робив це і до мене. Сьогодні, коли я думаю про свою бабусю, яка під час Другої світової війни працювала на технічному обслуговуванні літаків та танків, я розумію, що вона була прикладом служіння країні. Моя друга бабуся виростила дев’ять дітей, працюючи на фермі, поки її чоловік заробляв гроші на шахті. Загалом, жінки у моїй родині завжди працювали та будували життя власними руками.

Стосовно сьогоднішнього дня...Я знаю, що молоді жінки в Америці відчувають величезну відповідальність та соціальний тиск. Вони намагаються робити кар’єру в умовах високої конкуренції. Вони досягають успіхів...Втім, їм постійно здається, що вони б могли досягти більшого. Це такий жіноча ідеалістичність.

У мене на цю тему є гарна історія. Тобі завжди здається, що ти недостатньо гарна дружина, недостатньо гарна мама, друг, колега, начальник. Перелік можна продовжувати. Жінки з найрізноманітніших сфер життя переймаються саме цим.

І от Тоні Сноу – мій попередник на посту прес-секретаря президента – у свій останній день у Білому домі прийшов до мене в кабінет і спитав: «Ну як ти себе почуваєш?» Я відповіла: «Не дуже, тому що не знаю, як зможу Вас замінити». Тоді він поклав мені руки на плечі і сказав: «Ти набагато краща і талановитіша, ніж сама про себе думаєш. Все у тебе вийде».

Через два тижні, наводячи порядок на своєму столі, я спіймала себе на думці, що зрозуміла, про що він говорив – мені не треба було намагатись бути схожою на нього, мені просто потрібно було бути собою. І це було для мене моментом прозріння. Тепер мені хочеться поділитися цим знанням з іншими жінками.

Я створила організацію під назвою «Хвилинка на поради». Це – як сеанс бліц-знайомств, тільки жінки знайомляться не з потенційними кавалерами, а з іншими жінками, відомими та успішними на професійній ниві. На мою думку, ця програма має великий успіх, і мені приносить велике моральне задоволення той факт, що я можу поділитися з жінками своєю порадою.

Г.А.: Є у Вашій програмі щось подібне до Глобального союзу сестер?

Д.П.: Так, трохи є. Зараз навіть на міжнародному рівні є такі програми. Відомо – якщо навчити жінку читати, вся родина навчиться читати. Якщо ви навчите її якимось базовим медичним прийомам, вся родина, і навіть громада (скажімо, селище) отримають від цього користь. Залишивши Білий дім, я поїхала на шість тижнів в Африку волонтером за програмою АнтиСНІД, який допоміг заснувати президент Буш. Там я чітко усвідомила, що саме жінки мобілізувались у боротьбі з хворобами та проблемами, у той час, як чоловіки перебували у постійному пошуку роботи, який часто закінчувався за чаркою спиртного.

У мене є відчуття, що як жінки – поза політичними рамками – ми краще розуміємо одна одну. Так, наприклад, якщо я Вам скажу, що на жінці лежить тягар відповідальності досягти успіху, я бачу, що ви мене розумієте дуже добре.

Г.А.:
Якщо б Вас попросили дати рецепт того, як жінці стати успішною у кар’єрі та саморозвитку, що б Ви порадили?

Д.П.: Лише один?!!

Г.А.:
Гаразд, давайте три!

Д.П.:
Перша порада – вимкнути телевізор і почати читати. Телевізійні програми, які сьогодні дуже популярні в Америці, ніяк не зроблять Вас багатшими. Звичайно, на півгодини можна відволіктись – але не більше. Для того, щоб досягти успіху, треба читати – читати різні речі – белетристику, документальну прозу, періодичні видання. Важливо також читати авторів, з якими Ви не погоджуєтесь. Це дуже допомагає розвитку особистості.

Друга порада – жінки повинні дбати про своє здоров’я. Здоров’я – це все. Здорова жінка – це здорова родина. Я завжди раджу жінкам знайти фізичні вправи собі до вподоби і неухильно дотримуватись режиму. Чим раніше почнеш, тим краще – з віком важче стає увійти у «форму».

Третє – якщо б я мала дати лише одну пораду, я б вибрала цю. Якщо Ви хочете досягти успіху – будьте собою і будьте чесними із собою. Я, наприклад, коли зрозуміла, що мої політичні вподобання – консервативні, відчула величезне полегшення. Всі шанси, які мені випадали пізніше у житті, виникли тому, що я відверто говорю людям те, що думаю. З президентом Бушем було саме так – я могла сказати йому все, що думаю, з повагою, втім я могла по-справжньому переконати його щось зробити. Якщо мені це вдавалось – я говорила «Так, сер» і виконувала його вказівки. Втім завжди відчувала, що завжди можу, повернувшись додому, подивитись у дзеркало і відчути гордість за те, що я робила.

Всі новини дня

Злість, розгубленість, безпорадність. Жителі прикордонного російського Шебекіна «розчаровані тим, що до такого дійшло» – NYT

На цьому зображенні, опублікованому 31 травня 2023 року, як стверджується, результат обстрілу українських військ в місті Шебекіно Бєлгородської області, Росія. Джерело: Губернатор Бєлгородської області Росії В’ячеслав Гладков через Telegram/ REUTERS

Внаслідок обстрілів у прикордонних з Україною районах Бєлгородщини загинули щонайменше сім людей. CNN з посиланням на російських офіційних осіб повідомляє про атаки зі смертельними наслідками щонайменше в чотирьох місцях Бєлгородської області.

Двоє чоловіків і жінка загинули під час обстрілу села Соболівка із 18 ракет, повідомив Гладков у серії дописів у своєму Telegram-каналі. Також в результаті удару були пошкоджені газопровід і лінія електропередач.

Через Соболівку проходить залізнична лінія, яка сполучає Росію з окупованиси нею частинами Украни, що свідчить про те, що ціллю могли бути російські лінії постачання - пише CNN.

Мешканці Бєлгородської області Росії унаслідок останніх обстрілів “починають розуміти жахи війни, що точиться на їхньому порозі”. А також висловлюють обурення у соцмережах про те, що “Москва не турбується про їхню долю”.

Такі свідчення мешканців, зокрема евакуйованих з прикордонного міста Шебекіно, публікує видання New York Times.

Вони почали використовувати у соцмережах хештег “Shebekino Is Russia”, а в інтерв’ю журналістам чимало з них висловлювало обурення через те, що ведучі державного телебачення неправильно вимовляли назву їхнього міста.

“Таке враження, що в Москві не розуміють, що у нас тут відбувається. Коли безпілотники прилетіли до Москви, відразу з’явилися великі історії, це було в усіх новинах. А тут люди під обстрілами місяцями і нічого”, — цитує NYT місцевого вчителя англійської мови.

Водночас видання свідчить, що завдяки обстрілам на російській території “через 15 місяців після того, як російські ракети вперше впали на Київ, мешканці прикордонного з Росією Бєлгорода починають розуміти жах війни на їхньому порозі”.

Газета New York Times опитала мешканців прикордонного регіону Росії, більшість із них, як і вчитель, наполягали на тому, щоб їх називали лише іменами, посилаючись на страх розплати за розмови про війну.

Незважаючи на зростання кількості нападів на російській території, лише кожен четвертий росіянин уважно стежить за війною і, ймовірно, виходить за межі державних ЗМІ, щоб отримати інформацію про неї, – такими є висновки травневого опитування російських соціологів з недержавного “Левада-центру”. Майже половина респондентів заявили, що не стежать за конфліктом взагалі або лише побіжно.

Директор “Левади” Денис Волков сказав, що російське суспільство “не цікавиться далі власного носа”.

Але останні події змушують принаймні мешканців Шебекіно переоцінити свою апатію чи підтримку війни, а ще – породжують обурення проти влади, яка, на їхню думку, не змогла їх захистити, пише NYT.

Дивіться також:

Рейд у Бєлгородську область: нові коментарі у Пентагоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Росія святкує День російської мови в ООН і цитує Пушкіна про «незаперечну перевагу» російської «над усіма європейськими мовами»

Росія підтримує багатомовність в ООН, але сприяє зменшенню кількості мовців іншими мовами на своїй території та на окупованих треиторіях України.

Росія в ООН святкує День російської мови у понеділок, 6 червня, у день народження російського поета початку ХІХ століття Олександра Пушкіна. Його цитату про «перевагу» російської мови над усіма європейськими мовами було обрано як епіграф до статті про значення російської мови для ООН.

Як зазначається на сайті ООН, цей день відзначається у рамках програми підтримки та розвитку багатомовності та культурного різноманіття. Однією з цілей цієї програми є «підтримка рівноправності всіх шести офіційних мов ООН: англійської, арабської, іспанської, китайської, російської та французької».

«Багатомовність, яка є важливим фактором гармонійного спілкування між народами, має особливе значення для Організації Об'єднаних Націй», – мовиться на сайті ООН.

Разом з тим, на думку правозахисників у самій Росії влада проводить активну політику асиміляції, що веде до зменшення кількості мовців та зникання мов національних меншин.

Результати перепису 2021 року показують, що кількість носіїв майже всіх російських мов національних меншин зменшилася за десятиліття з часу попереднього підрахунку населення.

Російська англомовна газета Moscow Times писала у березні цього року, що хоча дані перепису, оприлюднені в грудні минулого року, засвідчують картину зникнення інших мов у Росії, активісти та експерти, з якими спілкувалися журналісти, вважають, що ситуація є ще гіршою.

Наприклад, кількість носіїв чуваської, тюркської мови, якою розмовляють в основному в Республіці Чувашія в Поволжі Росії, скоротилася з понад 1 мільйона носіїв у 2010 році до трохи більше ніж 700 000 у 2021 році, мовиться у публікації.

У 2002-2010 роках кількість людей, які володіють татарською мовою в Росії скоротилася на понад мільйон осіб, у Казані, столиці Татарстану, де живе понад мільйон осіб з майже 4-мільйонного населення республіки залишилося тільки кілька шкіл з татарською мовою навчання, повідомляють татарські активісти.

Олександр Болькін, старійшина народу ерзя, який живе в Україні, в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що за останні 30 років чисельність його народу знизилася приблизно вдвічі: з мільйона до 400-500 тисяч осіб.

У січні 2019 року Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин Ради Європи розкритикував Росію за національну політику. Експерти були стурбовані «зростанням домінування російської мови» при одночасній «відсутності ефективної підтримки мов національних меншин».

Захист прав російськомовного наслення – одна з «офіційних причин» війни, яку Росія розв'язала проти України. Заступник голови МЗС Росії Михайло Галузін наприкінці травня заявив, що серед умов для миру з Україною є ухвалення статусу російської мови як державної.

При цьому на окупованих Росією територіях окупаційна влада виводить українську мову з навчального процесу та вилучає україномовні книжки з бібліотек.

Цього року російська мова вперше почала втрачати популярність у світі. У 2023 рооці вона не увійшла у список 10-ти найпопулярніших мов, які вивчають у всьому світі за допомогою платформи Duolingo.

З моменту заснування платформи в 2015 році, «це перший рік, коли російська мова так драматично втратила свою популярність, незважаючи на те, що нею спілкуються 282 мільйони людей в світі», повідомили в компанії.

Падіння інтересу учнів до вивчення російської мови у компанії безпосередньо пов’язали з російським вторгненням в Україну у 2022 році та подальшим зростанням інтересу до вивчення української мови.

Українські тенісистки відмовляються тиснути руки російським суперницям

Українка Еліна Світоліна під час матчу із росіянкою Анною Блінковою у Парижі, 2 червня 2023 р. REUTERS/Lisi Niesner

Українська тенісистка Еліна Світоліна відмовилася потиснути руку своїй російській суперниці Анні Блінковій після перемоги у п’ятницю в Парижі.

За інформацією Reuters, Світоліна пояснила, що зробила це з поваги до чоловіків і жінок, які захищають Україну від вторгнення Росії.

“Що б подумали українські солдати, якби я потиснула руку росіянам?” – цитує Світоліну інформаційна агенція.

Російська спортсменка, як і білоруські тенісистки, допущені до змагань лише в нейтральному статусі - через повномасштабне вторгнення РФ до України.

Напередодні ще одна українська тенісистка, Марта Костюк, вирішила не обмінюватися традиційними післяматчевими вітаннями із суперницями з Росії чи Білорусі та уникала рукостискань.

Як пише агенція Associated Press, Костюк сказала, що перед матчем проти Аріни Соболенко з Білорусі вона не могла спати, переглядаючи онлайн тривожні новини з Києва, де тієї ночі від російських бомбардувань загинула щонайменше одна людина.

«Я намагаюся відкинути свої емоції щоразу, коли виходжу на корт”, - цитує АР спортсменку. Водночас її суперниця з Білорусі поділилася з журналістами, що їй важко виступати проти українок.

“Ви граєте проти українки і ніколи не знаєте, що трапиться. Ніколи не знаєш, як люди — підтримають чи ні?” - сказала Аріна Соболенко агентству.

Соболенко також днями потрапила на сторінки міжнародних ЗМІ через відмову від прес-конференції у зв'язку з питаннями журналістки з України.

“У мене немає коментарів для вас”, - повторювала Соболенко, коли кореспондентка запитувала її про відкриту підтримку спортсменкою авторитарного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Соболенко підписала відповідний відкритий лист у 2020 році, коли на вулицях Мінська тривали жорстокі затримані мирних протестувальників.

Соболенко заявила, що на останній прес-конференції "не почувалася в безпеці", - пише CNN.

Своєю чергою Костюк відкинула припущення, що російським і білоруським спортсменам буде небезпечно повертатися додому у разі відкритого засудження війни.

“Я не знаю, чого бояться інші гравці. Я повертаюся в Україну, де можу померти будь-якої секунди від безпілотників, чи ракет, чи чогось іншого”, – зауважила Костюк.

Раніше Марта Костюк відмовилася потиснути руку і російській суперниці Анатастасії Потаповій на змаганнях Miami Open. Таких випадків у спорті було чимало з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Українець Іван Чупринко відмовився потиснути руку іранцю під час нагородження на чемпіонаті світу з жиму лежачи – на знак протесту проти постачання Іраном дронів для війни Росії проти України. Українська тенісистка Ангеліна Калініна відмовилася потиснути руку своїй російській суперниці Вероніці Кудерметовій в Італії, - інформувало видання CNN.

"Український спорт - це про честь і гідність"

“Український спорт - це про честь і гідність. Про відчуття честі і гідності як найважливіших цінностей”, - сказав президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк в ефірі телеканалу “Київ”.

Він також розповів, що Спортивний комітет України торік розпочав проект, присвячений загиблими на війні українським спортсменам – “Янголи спорту”.

Загалом через повномасштабне вторгнення Росії в Україну загинуло понад 250 спортсменів, - інформувало Міністерство молоді та спорту у березні цього року.

Як відомо, цього літа російські і білоруські тенінсти зможуть брати участь у Вімблдонському турнірі. Для участі (забороненої торік) їм поставлено низку умов.

Зокрема, як інформує видання New York Times – дотримуватися нейтралітету під час виступу на турнірі, не висловлювати підтримку повномасштабного вторгнення РФ до України за підтримки Білорусі.

"Він пообіцяв мені, що повернеться". Анна Зайцева пережила блокаду "Азовсталі" і розшукує чоловіка-Азовця. Відео

Анна разом із тримісячним сином понад 60 днів ховалася від обстрілів на “Азовсталі” під час облоги Маріуполя. 30 квітня її та ще 156 цивільних евакуювали з Маріуполя гуманітарним коридором. Чоловік дівчини Кирило Зайцев залишився захищати місто та потрапив у полон.

Міністерка оборони Нідерландів відповіла представнику Китаю про причину війни в Україні

Цуй Тянькай, колишній заступник міністра закордонних справ і колишній посол Китаю в Сполучених Штатах, на форумі під назвою «Модернізація Китаю та світ», який відбувся у The Grand Halls у Шанхаї, 21 квітня 2023 року. ( AP Photo/Ng Han Guan)

Міністерка оборони Нідерландів відкинула заяву Китаю про те, що війна Росії проти України пов’язана з «невдалою архітектурою безпеки» в Європі.

У суботу на головній щорічній оборонній конференції Азії досвідчений китайський дипломат заявив, що Європа «неправильно керувала» власною безпекою, і їй слід брати приклад з Азійсько-Тихоокеанського регіону.

«Я не думаю, що ви ефективно та конструктивно керуєте ситуацією з безпекою», — сказав Цуй Тянькай під час панельної дискусії в рамках Shangri-La Dialogue у Сінгапурі, повідомляє South China Morning Post, англомовне видання, що базується у Гонконгу.

«Нам не потрібне азійське НАТО. Ми не хочемо бачити розширення ролі НАТО в нашому регіоні», – сказав колишній посол Китаю у Вашингтоні.

На панелі з питань управління безпекою в євроатлантичному та азійсько-тихоокеанському регіонах він сидів поруч з міністром оборони України Олексієм Резніковим, але той уникав критики Пекіна. За повідомленням часопису Politico, він сказав лише, що Україні потрібно виграти війну, а не вести переговори.

Натомість на захист НАТО як ключового елементу європейської безпеки виступила його колега з Нідерландів Кайса Оллонгрен. Вона сказала, що слова представника Китаю є «велика-велика неправда».

«Було припущення посла, що Європі не вдалося дуже добре керувати своєю безпекою через війну в Україні. Звичайно, я розумію, що в Україні йде війна, але я вважаю, що це не результат неправильного управління ситуацією з безпекою в Європі. Це результат неповаги до того, як ми хочемо керувати безпекою в Європі», – сказала Оллонгрен.

«Не можна звинувачувати Європу чи європейські країни в незаконному вторгненні Росії в Україну», – сказала Оллонгрен в інтерв’ю виданню Politico через кілька хвилин після свого виступу.

Оллонгрен, чия країна займає все більш критичну позицію щодо Китаю через зв’язки з Росією та технічний прогрес у військовій сфері, додала, що оскільки Цуй більше не є послом, вона чекатиме, поки міністр оборони Китаю Лі Шанфу викладе офіційну позицію у своїй програмній промові в неділю.

Китай намагається зіграти роль посередника у досягненні миру між Росією та Україною, однак Пекін не визнає факту російської агресії і вважає, що однією з причин війни було «розширення НАТО».

Як повідомляв Голос Америки, днями спеціальний посланець Китаю закликав західних партнерів України припинити постачати їй зброю, бо це «розпалює конфлікт».

Більше

XS
SM
MD
LG