Спеціальні потреби

Екс-міністри США закликають Вашингтон надати військову допомогу Україні


Джордж Шульц

Два колишні високопоставлені члени уряду США, що відповідали за зовнішню політику і національну безпеку, закликали адміністрацію президента Барака Обами надати військову та економічну допомогу Україні в рамках «стратегічного підходу», який дозволить США захищати свої інтереси в регіоні.

Вільям Перрі - міністр оборони в адміністрації Білла Клінтона - і Джордж Шульц – державний секретар в адміністрації Рональда Рейґана - виклали свою позицію у спільній статті, опублікованій в газеті Wall Street Journal.

Сьогодні ці колишні державні діячі є старшими науковими співробітниками Стенфордського університету в Каліфорнії.

Колишні чиновники виступили з різкою критикою нещодавнього рішення Росії відправити гуманітарний конвой на схід України, заявляючи, що подібними діями Росія порушує територіальну цілісність України і відступає від Будапештського меморандуму 1994 року, згідно з яким Москва погодилася її поважати.

«Сформована ситуація вимагає уваги і дій, - пишуть Перрі і Шульц. - Необхідності відправляти в Україну американські війська немає, оскільки ця країна володіє власними значними сухопутними силами. Однак ми - НАТО або США, якщо НАТО не захоче цього робити - повинні допомогти українцям з навчанням персоналу і спорядженням, яке може підвищити ефективність дій їхніх військ і дозволить їм захищати свою країну».

«Своїми діями ми допоможемо Україні і також дамо зрозуміти Росії, що ми захищатимемо свої інтереси і інтереси країн, чия територіальна цілісність знаходиться під загрозою», - вказують колишні міністри США.

Перрі та Шульц також вважають, що США повинні надати гарантії державам Балтії, розмістивши війська в цих країнах на ротаційній основі.

«Ми вважаємо, що повинна існувати незалежна Україна з непорушною територіальною цілісністю, - пишуть вони. - Допомогти Україні стати життєздатною правовою державою з процвітаючою економікою буде важким, але вкрай важливим завданням. Це стане кращою відсіччю Росії, а в довгостроковій перспективі - кращим стимулом для розвитку аналогічних подій в Росії».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG