Спеціальні потреби

Актуально

Pfizer хоче удвічі пришвидшити виробництво вакцини від коронавірусу

Один із двох затверджених у США виробників вакцини від COVID-19, компанія Pfizer, очікує майже вдвічі пришвидшити вироблення вакцин, пише USA Today. Зараз на одну партію йде 110 днів, фармакологічний гігант планує скоротити цей час до 60 днів. Це повинно пришвидшити вакцинацію населення й допомогти частково вирішити проблему із нестачею препарату.

Зараз Pfizer виробляє кожну партію вакцини поетапно на трьох заводах: починається процес у Міссурі, продовжується в Массачусеттсі, а закінчується в Мічигані. Станом на вихідні, компанія випустила понад 20 мільйонів доз, готових до використання.

Окрім того, компанія планує збільшити кількість виробленого препарату, додавши нові виробничі лінії на всіх трьох заводах.

Водночас, вакцина Pfizer потребує особливих наднизьких температур для зберігання, -70 градусів за Цельсієм, а відтак, особливих умов перевезення й зберігання на місцях. Для порівняння, іншу вакцину, затверджену й вироблену у США, від компанії Moderna можна зберігати при -20 за Цельсієм. Щойно ці препарати дістають із морозильних камер, їх треба зберігати лише кілька днів в умовах звичайних холодильників.

По 100 мільйонів доз препарату від Pfizer та Moderna зарезервовані урядом США для щеплення населення. Окрім того, ЄС зарезервував 200 мільйонів доз Pfizer та 80 мільйонів доз Moderna. Однак, раніше повідомлялось, що Pfizer скорочував чи призупиняв замовлення для ЄС, Індії, Канади.

Дивіться також: Темпи інфікування COVID-19 у США ідуть на спад, та лікарі закликають американців не розслаблятися. Відео

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG