Спеціальні потреби

Невиконання «Мінськ-2» означає продовження дії санкцій проти РФ - Пайфер


Санкції проти Росії триматимуть щонайменше до літа - екс-посол США в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Санкції проти Росії триматимуть щонайменше до літа - екс-посол США в Україні. Відео

Колишній посол США в Україні вважає, що у Вашингтоні панує думка, що режим санкцій треба зберігати допоки Росія здійснить справжні кроки задля миру.

Лідери України, Німеччини, Росії та Франції визнали, що Мінські угоди про врегулювання конфлікту на Донбасі не виконані у домовлені терміни.

Президент Петро Порошенко, канцлер Анґела Меркель, президенти Володимир Путін та Франсуа Олланд у телефонній розмові у середу говорили, що замість кінця цього року, очікують втілення угод наступного року.

Режим припинення вогню виконується, але з порушеннями. Нема згоди щодо умов проведення виборів на контрольованих сепаратистами територіях. Ключовим положенням, виконання якого не наблизилося, є вимога відновлення контролю України над кордоном з Росією.

Невиконання Мінських угод також означає продовження дії західних санкцій щодо Росії, сказав в інтерв’ю «Голосу Америки» колишній посол США в Україні Стівен Пайфер:

«Я вважаю, що режим санкцій збережеться принаймні до літа 2016-го року. Побачимо, що буде далі. Є певні європейські країни, які хотіли би залишити санкції позаду. Але у Вашингтоні, я вважаю, панує думка, що санкції треба зберігати допоки Росія здійснить справжні кроки задля миру, а це - втілення домовленостей «Мінськ-2». Також ця думка постійно лунає від чільних німецьких представників.

Є певні європейські країни, які хотіли би залишити санкції позаду
Стівен Пайфер

«Мені здається що за останні півтора роки ми були свідками того, як Німеччина стала провідним голосом ЄС у питанні санкцій. Так у Європі є країни, які хочуть зняття санкцій з Росії не чекаючи на те, що Росія повинна зробити – виконувати «Мінськ-2». Але якщо пригадати ситуацію наприклад у березні-квітні 2014-го і запитати тоді аналітиків про їхні прогнози щодо американських і європейських санкцій стосовно Росії на кінець 2015 року, то теперішній рівень санкцій більшість людей тоді не змогли би передбачити, коли йдеться про рівень координації дій США і Європейського Союзу», - зазначив екс-посол США в Україні Стівен Пайфер в інтерв’ю «Голосу Америки».

Дивіться також: Оцінка ролі США в Україні з боку киян може виявитись сюрпризом

Оцінка ролі США в Україні з боку киян може виявитись сюрпризом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

XS
SM
MD
LG